۲۷ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۳۲
کد خبر: 81546017
۰ نفر
میزان با بانك صادرات ادغام شد

تهران- ایرنا- معاون نظارتی بانك مركزی از ادغام موسسه میزان با بانك صادرات خبر دادو گفت: حسابرسی های این موسسه در حال انجام است و باتوجه به اینكه اقدامات، دادگاهی برای رسیدگی و نظارت بر تعیین تكلیف این موسسه مشخص شده می توان این اطمینان را به سپرده گذاران موسسه میزان داد كه هیچگونه مشكلی نخواهند داشت.

حمید تهرانفر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به اینكه موسسه میزان با مشكلاتی مواجه شده بود و سپرده گذاران این موسسه از وضعیت سپرده های خود نگران بودند، جلسه ای در استان خراسان با حضور استانداران خراسان شمالی و رضوی و جنوبی در خصوص تعیین تكلیف دو موسسه آرمان و میزان تشكیل شد.

وی تصریح كرد: پس از بررسی های صورت گرفته به دلیل آنكه این دو موسسه نتوانستند به تعهدات خود عمل كنند، برای رفع نگرانی سپرده گذاران آن ها مقرر شد، این دو موسسه با بانك های بزرگ ادغام شوند.

تهرانفر اظهار داشت: به همین دلیل موسسه میزان با بانك صادرات ادغام شد و حسابرسی های این موسسه در حال انجام است تا با روشی خاص، یا ملبغ سپرده گذاران پس داده شود و یا اگر مایل به سپرده گذاری در بانك صادرات هستند به حساب های آن ها رسیدگی و جز سپرده گذاران بانك صادرات محسوب شوند.

اقتصام(4) 9141**1558

سرخط اخبار اقتصاد