۲۷ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۰:۱۹
کد خبر: 81545551
۰ نفر
سلاخ گوركنها در كبودراهنگ به دام افتاد

همدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان كبودراهنگ از دستگیری شكارچی گوركن در این منطقه خبر داد.

روح الله زال پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال گشت های مستمر یگان حفاظت محیط زیست عوامل این مجموعه متوجه پوست های آویزان شده گوركن بر روی دیوار یك منزل مسكونی در منطقه 'گل تپه' شهرستان كبودرآهنگ می شوند.

وی اضافه كرد: با دریافت مجوز از مقام قضایی منزل فرد متهم بررسی و در نهایت پوست دو سر گوركن كشف شد كه برای تحقیقات بیشتر شكارچی تحویل مقامات قضایی این شهرستان شد.

وی اظهار كرد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد كه این فرد با شكار دو راس گوركن، پوست آنها را جدا كرده و قصد فروش آنرا داشت كه توسط عوامل محیط زیست دستگیر شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان كبودراهنگ بیان كرد: شكارچی متخلف به پرداخت 10 میلیون ریال جریمه نقدی و ممنوعیت دریافت پروانه شكار تا 10 سال محكوم شد.

زال پور گفت: شكار گوركن حتی در صورت داشتن پروانه شكار ممنوع است چون این گونه جانوری از گونه های در معرض تهدید و در حال انقراض بوده و هیچگونه مجوزی برای شكار آن صادر نمی شود.

وی اضافه كرد: با وجود اینكه پیش از این پروانه شكار پرندگان و ماهی در فصل های مجاز صادر می شد ولی در سالجاری حتی مجوز شكار برای این گونه های جانوری هم صادر نشد.

شهرستان كبودراهنگ دارای سه منطقه شكار ممنوع تالاب شیرین سو، آق داق و غینرجه است و امسال دو شكارچی متخلف در این شهرستان دستگیر و جریمه شدند.

7526/6993