1300 دستگاه تاكسی بازسازی شده در مشهد رونمایی شد

مشهد - ایرنا - آیین رونمایی از 1300 دستگاه تاكسی بازسازی شده و اتوبوس های جدید روز سه شنبه در مشهد با حضور مسوولان استانی و تاكسی داران برگزار شد.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به اینكه 16 هزار دستگاه اتوبوس برای استان های سراسر كشور توسط دولت در حال خریداری است گفت: از این تعداد شماری به خراسان رضوی تعلق می گیرد كه این اتوبوس ها ارتباطی با مصوبه رئیس جمهور در زمان سفر به مشهد مقدس ندارد.

محمد حسن واحدی افزود: فعالیت های شهردار مشهد در حوزه باز شدن قفل اقتصاد تاكسی داران بویژه در ارایه ضمانت نامه بسیار ارزشمند است.

محسن انتظاری‌هروی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: در سال آینده با بودجه 9 هزار و 650 میلیارد تومانی شهرداری مشهد و با تعریف بیش از یك‌هزار و 400 پروژه شاهد شكوفایی بیشتر این شهر خواهیم بود.

وی تصریح كرد: نوسازی 308 دستگاه تاكسی و ورود 100 دستگاه اتوبوس جدید در این شهر نشان از مدیریت جهادی در شهرداری مشهد است.

مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری مشهد نیز گفت: تا كنون بیش از 3 هزار و 242 دستگاه تاكسی در مشهد نوسازی شده و پیش بینی می شود تا پایان بهار سال آینده 5 هزار دستگاه تاكسی دیگر نیز نوسازی شود.

علی‌اصغر نیشابوری با اشاره به اینكه در هشت ماه گذشته یك‌هزار و 300 دستگاه تاكسی نوسازی شده است افزود: این آمار معادل یك سوم امار نوسازی شده كل تاكسی های سراسر كشور است.

وی با بیان اینكه تا پایان مرداد ماه تمام تاكسی های فرسوده شهر مشهد نوسازی می شوند خاطر نشان كرد: ابتدای نرخ تسهیلاتی كه به تاكسی داران ارائه می شد 22 درصد بود اما با همت شهرداری مشهد به 15 درصد كاهش پیدا كرد.

نیشابوری تصریح كرد: آذر ماه امسال نوسازی تاكسی‌ها به دلیل مشكلات بین ایران خودرو و ستاد سوخت متوقف شد و از 12 اسفند ماه امسال شهرداری مشهد ضمانت بانكی برای شركت ایران خودرو را در نظر گرفت و از این تاریخ تنها 308 دستگاه تاكسی در شهر مشهد نوسازی شد.

هادی عطارزاده طوسی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینكه 100 دستگاه اتوبوس در مشهد مقدس نوسازی شد افزود: متاسفانه به دلیل مشكلاتی كه وجود دارد هنوز بیش از هزار دستگاه فرسوده در مشهد وجود دارد.

وی با اشاره به جدیت دولت از اجرایی شدن مصوبات سفر رییس جمهور در خصوص اختصاص اتوبوس به شهر مشهد خاطر نشان كرد: 200 دستگاه اتوبوس جدید تا نیمه اول سال آتی به ناوگان خدمات شهری مشهد اضافه می شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: برای توسعه اتوبوسرانی نیز هزار دستگاه اتوبوس دیگر به شهر مشهد باید اضافه شود و این بدان معنا است كه ما نیازمند خرید دوهزار دستگاه اتوبوس هستیم.

هم اكنون دو هزار و 200 دستگاه اتوبوس در ناوگان درون شهری مشهد فعالند كه 900 دستگاه آن مربوط به بخش دولتی و بقیه مربوط به بخش خصوصی است.

همچنین 14 هزار دستگاه تاكسی در شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد وجود دارد كه نیمی از این تعداد تاكسی فرسوده است.

7498/1211