فرماندار: ظرفيتهاي منحصر بفرد خاش پذيراي ميهمان نوروزي است

زاهدان - ايرنا - فرماندار شهرستان خاش گفت: ظرفيتها، استعدادها و توانمنديهاي منحصربفرد اين شهرستان در ابعاد مختلف از جمله گردشگري و تفريحي، كشاورزي و دامي پذيراي ميهمانان و مسافران نوروزي است.

به گزارش ايرنا محمداكبر چاكرزهي روز دوشنبه در نشست ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي شهرستان خاش بيان كرد: جاذبه هاي ديدني قله آتشفشان نيمه فعال تفتان و روستاها و مناظر حاشيه بام شرق ايران، گل فشان پيرگل، رودخانه هاي زيباي كارواندر و ايرندگان، جاذبه هاي سنگان، پشتكوه و نوك آباد، گوهركوه، دهپابيد، چاه احمد، آثار متعدد تاريخي و غيره شرايط مناسبي را براي حضور گردشگران در اين حوزه فراهم كرده اند.

وي اظهار داشت:خوشبختانه در امر خدمت رساني به شهروندان و مهمانان گرامي اقدامات و كارها بخوبي انجام شده و از هر نظر آمادگي براي رفع مشكلات و تامين نيازها وجود دارد.

فرماندار خاش گفت: دهها محل اسكان در سطح شهر و مناطق روستايي و مراكز بخشها تدارك شده است.

وي افزود: همچنين گروههاي امداد جاده اي، امداد كوهستان، امداد خودرويي، تشديد نظارت و بازرسي ها در حوزه هاي بهداشتي و صنفي، سوخت رساني، توزيع ميوه شب عيد، تامين سوخت و كالاهاي مورد نياز، زيبا سازي و خط كشي معابر، ايجاد سرويسهاي بهداشتي، كنترل عملكرد اماكن خدماتي و رفاهي شهري و روستايي و بين راهي، فعاليت اكيپهاي اطلاع رساني، افزايش كشيك نانوايي ها و مراكز درماني و خدماتي، تعميرات خودرويي و غيره آماده خدمات رساني هستند.

چاكرزهي خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه شهرستان خاش در مسير جاده ترانزيت چابهار -زاهدان -ميلك و زاهدان- سراوان قرار دارد افزون بر 60 درصد مسافران سيستان و بلوچستان از محورهاي اين شهرستان عبور مي كنند ضروري است دستگاههاي دست اندركار در زمينه فراهم كردن امكانات و تجهيزات، آمادگي براي مقابله با حوادث، اهميت رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي، برخورد جدي با متكديان خارجي و جمع آوري فوري آنان اقدام كنند.

فرماندار خاش با بيان اين كه خوشبختانه فعاليت دهياران در شهرستان خاش با اولويت توسعه مباحث گردشگري روستايي انجام شده است، افزود: تنها در سالجاري افزون بر هشت ميليارد ريال از سوي دهياريها در اين زمينه هزينه شده است.

بخشدار مركزي خاش نيز گفت: بيش از 90 درصد قابليتها و ظرفيتهاي گردشگري اين شهرستان در مناطق روستايي واقع شده اند.

مجتبي شجاعي افزود: به همت دهياران از فردا 26 اسفند توانمندي هاي روستايي بخش مركزي خاش در اماكن پيش بيني شده به نمايش گذاشته مي شود.

وي اظهار داشت: حدود 20 دهيار از 20 روستا از فردا به نوبت در محل پليس راه با همكاري هلال احمر توانمندي هاي هر كدام از روستاها را در معرض نمايش مي گذارند.

شجاعي ادامه داد: در هر روز توسط دهياران غذاهاي بومي و محلي، چاي آويشن، شير چاي، خوراك انواع سبزيجات، گياهان دارويي و صنايع دستي، توليدات كشاورزي و دامي عرضه مي شود.وي بيان كرد: در روستاهاي مختلف بخش مركزي خاش از جمله كارواندر، سنگان، ركن آباد، كمال آباد امكانات و تجهيزات لازم براي پذيرايي و اسكان مهمانان گرامي فراهم شده است.

در اين نشست روساي ادارات ميراث فرهنگي، صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف، راه و شهرسازي، هلال احمر، شركت نفت، پليس راهور، آموزش و پرورش خاش و نوك آباد معاون شهردار، حمل و نقل و پايانه ها و غيره با ارائه گزارشي از اقداماتن انجام شده، آمادگي خود را براي ارائه خدمات به مسافران اعلام كردند.رزمايش ترافيكي خودروهاي امدادي و خدمات رسان با محوريت پليس و امنيت در شهرستان خاش برگزار شد.

سرگرد دادكريم هرمزي رييس پليس راهنمايي و رانندگي خاش گفت: در اجراي اين رزمايش علاوه بر نيروهاي پليس راهور و پليس راه، فوريتهاي پزشكي، امدادونجات هلال احمر، آتشنشاني، راه و شهرسازي، بهداشت و درمان مشاركت داشتند.

خاش در 185 كيلومتري جنوب زاهدان مركز سيستان و بلوچستان واقع شده است.

7310 / 6081

سرخط اخبار استان‌ها