ايمن سازي راه هاي مواصلاتي كردستان در اولويت قرار گيرد

سنندج - ايرنا - معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كردستان گفت: بايد براي تسهيل در تردد مسافران به ويژه در ايام تعطيلات نوروز، ارتقا ايمني راه هاي مواصلاتي كردستان از سوي دستگاه هاي متولي در اولويت قرار گيرد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي استانداري كردستان، امير قادري روز دوشنبه در كميسيون ايمني راه‌هاي استان كردستان در سنندج افزود: همكاري و همدلي دستگاه‌هاي متولي امر در تعطيلات نوروز مي‌تواند نقش مهمي در ايمن‌سازي راه‌هاي استان ايفا كند و انتظار مي‌رود حضور پليس راهنمايي و رانندگي استان در شب نيز همچون روز پر رنگ باشد.

وي افزود: سفر با زندگي مردم عجين شده است و در اين راستا نيز وظايف كميته‌ها و كميسيون‌هاي تخصصي مرتبط با سفر و راه‌ها پررنگ‌تر شده است.

قادري تصريح كرد: به صورت ميانگين هر ايراني در سال يك سفر انجام مي‌دهد و آمار سفرها در طي چند سال اخير افزايش چشمگيري داشته است.

معاون عمراني استانداري كردستان افزود: دبيرخانه كميسيون ايمني راه‌ها براي دفاع از حق شهروندان و مسافران بايد نسبت به استانداردسازي تابلوها و علائم راهنمايي مسيرها در استان، اقدام كند.

قادري گفت: نصب تابلوها در مسيرهاي مواصلاتي استان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و بايد با دقت هرچه بيشتر به آن نگريسته شود.

وي خاطر نشان كرد: بخشي از مسير تيژ‌تيژ ـ گاران در سال آينده زير بار ترافيك خواهد رفت و خوشبختانه بخشي از دغدغه‌هاي مردم رفع خواهد شد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كردستان در ادامه سخنان خود به ممنوعيت تردد كاميون‌هاي حامل مواد شيميايي در جاده‌هاي استان اشاره كرد و گفت: تردد هر نوع كاميون حامل مواد شيميايي در جاده‌هاي كردستان ممنوع است و اين مهم بر اساس دستورالعمل‌هاي ابلاغي به دستگاه‌هاي متولي امر ابلاغ شده است.

قادري ابراز داشت: تانكرهاي حامل مواد سوختي نيز بايد به علائم هشدار دهنده در راه‌هاي استان توجه كنند و دغدغه‌هاي مردم و مسئولان استان در حاشيه سدهاي قشلاق و شهيد كاظمي را جدي بگيرند.

وي همچنين به مبحث روشن‌كردن چراغ خودروها در ساعات عصر تا غروب آفتاب اشاره كرد و گفت: بايد براي اين مهم فرهنگ‌سازي شود و فايده‌هاي روشن‌كردن چراغ خودروها براي رانندگان تشريح شود.

معاون عمراني استاندار كردستان در خاتمه گفت: بايد از ظرفيت پليس راه براي فرهنگ‌سازي در خصوص كاهش سوانح جاده‌اي بهترين بهره را گرفت و كميسيون تخصصي ايمني راه‌هاي استان به مبحث فرهنگ‌سازي توجه ويژه كنند.ك/1

1904/7246

سرخط اخبار استان‌ها