نمايشگاه مجسمه آثار استاد هادي ضياءالديني در سنندج گشايش يافت +عكس

سنندج - ايرنا - دومين نمايشگاه مجسمه آثار استاد هادي ضياالديني شامگاه دوشنبه با همكاري حوزه هنري استان كردستان در گالري سوره پرديس سينمايي بهمن سنندج افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، در اين نمايشگاه كه به مناسبت سالروز بمباران شيمايي حلبچه برگزار شد 30 اثر از آثار حجمي استاد هادي ضياء الديني در معرض نمايش علاقه مندان قرار گرفته است.

در اين نمايشگاه كه دومين نمايشگاه آثار مجسمه اي استاد هادي ضياء الديني در سنندج است آثاري با موضوع حلبچه، كوباني، شنگال، پرتره زنان و مردان كرد و مفاهيم متعالي ايثار، شهادت، عشق و خود شناسي به چشم مي خورد.

استاد هادي ضياء الديني سال 1335 در سنندج و محله 'جور آباد ' و در خانواده اي اهل شعر و عرفان بدنيا آمد. قبل از دبستان به نقاشي مي پردازد و بعد از دوره ابتدائي اولين گامها را در مجسمه سازي برداشته و اين دو را با رنج فراوان و بدون آموزش و كلاسي آكادميك همزمان پيش مي برد .

سال 1356 وارد دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران شده و زير نظر اولين استاد خود 'هانيبال الخاص' با ارزش هاي طراحي آشنا شده و در اين سال ها مي آموزد كه پيمودن راه هنر جز با كار، كار و كار فراوان ميسر نيست، شايد بدين خاطر است كه از آن هنگام تا كنون از پركارترين نقاشان و طراحان سرزمين ايران است. مدت 17 سال همزمان با تحصيل به آموزش پرداخته و پايه ريز اصلي بنيادهاي آكادميك هنر طراحي، نقاشي و مجسمه سازي در كردستان است.

وي در سال 1392 موفق به اخذ درجه يك هنر (دكتري) گرديده و به عنوان يكي از مفاخر بزرگ هنر كردستان از جايگاه والايي در بين مردم كردستان برخوردار است.

اين استاد توانمند كردستان از سال 1354 تا كنون بيش از 39 نمايشگاه انفرادي را در سنندج برگزار كرده است و همچنين برگزاري نمايشگاه هاي متعدد داخلي را در شهرهاي تهران، سنندج، اصفهان، تبريز، ايلام، همدان، مهاباد، سقز، مريوان، بانه، قشم، چابهار، كرمانشاه، اشنويه، بيجار، ديواندره در كارنامه هنري خود به ثبت رسانده است.

استادهادي ضياء الديني نمايشگاه هاي متعددي را نيز در خارج از ايران از جمله چين، واشنگتن (ايالات متحده آمريكا)، لندن، برن (سويس)، مارتيني (سويس) ،ژنو(سويس) ،قرقيزستان، قزاقستان ،ازبكستان ، كويت، سليمانيه، اربيل ،حلبچه و سوريه برپا كرده است.

از موفقيت هاي اين استاد برجسته نقاشي و پيكره ساز توانمند كشور مي توان به برگزيده در چهارمين بي ينال (دوسالانه) نقاشي ايران ، برگزيده اولين بي ينال (دوسالانه) بين المللي طراحي ايران ، منتخب اولين جشنواره هنرهاي تجسمي اصفهان و دريافت ديپلم افتخار در زمينه مجسمه سازي ۱۳۶۷ اشاره كرد.

دومين نمايشگاه مجسمه هاي استاد ضياء الديني از 25 اسفند 93 لغايت 4 فروردين 94 در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 10 تا 12 و 16 الي 20 آماده بازديد علاقه مندان است.ك/3

1904/7246

سرخط اخبار استان‌ها