جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:مهمترین رسالت روحانیون دفاع از اسلام در برابر تهدید نرم است

یزد - ایرنا - جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی كشور گفت: مهمترین رسالت كنونی روحانیون و عموم مبلغان دینی، دفاع جانانه از اسلام ناب محمدی (ص) در برابر تهدید نرم دشمنان است .

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی عصر دوشنبه در همایش روحانیون استان یزد افزود: روحانیت در حقیقت سنگرنشینان خط مقدم در دفاع از حریم اسلام در مقابل استكبار جهانی هستند .

وی اضافه كرد: مبلغان دینی و عموم روحانیون باید با تمامی وجود در دفاع از مكتب حیاتبخش اسلام و آموزه های دینی جانانه ایستادگی كنند و تسلیم توطئه های دشمنان نشوند .

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه كشور ادامه داد: عملكرد روحانیت در عصر حاكمیت ولی خدا و همچنین دوران طاغوت یكسان نیست و لذا باید در عملیاتی نمودن دین خدا گامهای جدی بردارند .

حاجی صادقی خاطر نشان كرد: روحانیون موظف هستند تا اسلام را در تمامی عرصه‌ها و میادین بر حسب نیاز و شرایط اجرایی كنند كه تحقق آن خیلی مهم و تاثیر بخش است .

وی گفت: دشمنان در عصر كنونی در صدد هستند تا دینداری بدون تفكر جهادی و انقلابی را ترویج كنند و لذا روحانیت باید دغدغه نظام و دفاع از ولایت را بخشی از دین بداند.

این مسوول خاطر نشان كرد: از توطئه های همیشگی دشمنان این است كه همواره در میان حوزویان ، كسبه و بازاریان، جمكرانی ها و سایر متدینین چنین القا می‌ كنند كه می‌توان دین‌دار بود اما انقلابی و با ولایت نبود.

حاج صادقی با بیان این كه روحانیت موظف است همواره با آزاداندیشی در زمان لغزش مسوولان به صحنه بیاید، تاكید كرد: قطعا مردم ما نظام دینی را باتدبیر روحانیت می نگرند و روحانیت باید در مقابل هرگونه انحرافات و توطئه دشمنان هوشیار و با بصیرت باشند .

وی گفت: اساس اتاق فكر دشمنان انقلاب اسلامی در عمل همان ترویج اسلام سكولار، اسلام تكفیری و تشیع انگلیسی به جای اسلام ناب محمدی (ص) است .

استان یك میلیون و 50 هزار نفری یزد دارای افزون بر سه هزار روحانی و مبلغ دینی است .ك3

7536/ 6197 **1917

سرخط اخبار سیاست