مهمترين رسالت روحانيون دفاع از اسلام در برابر تهديد نرم است

يزد - ايرنا - جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كشور گفت: مهمترين رسالت كنوني روحانيون و عموم مبلغان ديني، دفاع جانانه از اسلام ناب محمدي (ص) در برابر تهديد نرم دشمنان است .

به گزارش ايرنا حجت الاسلام عبدالله حاجي صادقي عصر دوشنبه در همايش روحانيون استان يزد افزود: روحانيت در حقيقت سنگرنشينان خط مقدم در دفاع از حريم اسلام در مقابل استكبار جهاني هستند .

وي اضافه كرد: مبلغان ديني و عموم روحانيون بايد با تمامي وجود در دفاع از مكتب حياتبخش اسلام و آموزه هاي ديني جانانه ايستادگي كنند و تسليم توطئه هاي دشمنان نشوند .

جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه كشور ادامه داد: عملكرد روحانيت در عصر حاكميت ولي خدا و همچنين دوران طاغوت يكسان نيست و لذا بايد در عملياتي نمودن دين خدا گامهاي جدي بردارند .

حاجي صادقي خاطر نشان كرد: روحانيون موظف هستند تا اسلام را در تمامي عرصه‌ها و ميادين بر حسب نياز و شرايط اجرايي كنند كه تحقق آن خيلي مهم و تاثير بخش است .

وي گفت: دشمنان در عصر كنوني در صدد هستند تا دينداري بدون تفكر جهادي و انقلابي را ترويج دهند و لذا روحانيت بايد دغدغه نظام و دفاع از ولايت را بخشي از دين بداند.

اين مسوول خاطر نشان كرد: از توطئه هاي هميشگي دشمنان اين است كه همواره در ميان حوزويان ، كسبه و بازاريان، جمكراني ها و ساير متدينين چنين القا مي‌ كنند كه مي‌توان دين‌دار بود اما انقلابي و با ولايت نبود.

حاج صادقي با بيان اينكه روحانيت موظف است همواره با آزادانديشي در زمان لغزش مسوولان به صحنه بيايد تاكيد كرد: قطعا مردم ما نظام ديني را باتدبير روحانيت مي نگرند و روحانيت بايد در مقابل هرگونه انحرافات و توطئه دشمنان هوشيار و با بصيرت باشند .

وي گفت: اساس اتاق فكر دشمنان انقلاب اسلامي در عمل همان ترويج اسلام سكولار، اسلام تكفيري و تشيع انگليسي به جاي اسلام ناب محمدي (ص) است .

استان يك ميليون و 50 هزار نفري يزد داراي افزون بر سه هزار روحاني و مبلغ ديني است .ك3

7536/ 6197

سرخط اخبار استان‌ها