۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۲۱:۱۴
کد خبر: 81543935
T T
۰ نفر
مروري بر مهمترين اخبار روز استان اصفهان(25/12/93)

اصفهان- ايرنا- برداشتن موانع توسعه توسط دولت تدبير و اميد ، طرح هلال احمر اصفهان براي پيشگيري از حوادث چهارشنبه آخر سال، جذب قبول شدگان در آزمون استخدامي استان اصفهان و اعلام نتايج نخستين جشنواره فرهنگي- هنري محله هاي اصفهان از مهمترين عناوين خبري امروز اصفهان است.

** سياسي

استاندار اصفهان گفت: دولت تدبير و اميد مصمم است با تحول نظام اداري مبتني بر سياست هاي 26 گانه ابلاغي رهبر معظم انقلاب، موانع توسعه را برطرف كند.

رسول زرگرپور در هفدهمين جشنواره شهيد رجايي استان اصفهان با تاكيد بر اجراي اين سياست ها براي اصلاح نظام اداري اضافه كرد: مجموعه برنامه هاي دولت براي اصلاح نظام اداري از سوي رييس جمهوري ابلاغ شده و اين سياست ها مبناي عمل مديريت استان اصفهان است.

وي اظهار كرد: رويكرد راهبردي دولت يازدهم در قالب نقشه راه اصلاح نظام مديريت و اداري كشور تدوين و بر اساس آن هشت برنامه تحول اداري به عنوان سطح تاكتيكي و 30 برنامه در سطح اجرايي به 50 دستگاه اجرايي استان ابلاغ شده است.

** اقتصادي

بيش از 40 پروژه عمراني، خدماتي، فرهنگي و ترافيكي شهرداري نجف آباد با حضور استاندار اصفهان و مسوولين استان افتتاح و كلنگ زني شد.** اجتماعي

معاون داوطلبان جمعيت هلال احمر استان اصفهان از برگزاري چهارمين مرحله طرح ملي مروجين سلامت با هدف پيشگيري از وقوع حوادث چهارشنبه پايان سال در استان اصفهان خبر داد.

عليرضا سليمي در گفت و گو با ايرنا افزود: اين طرح براي پيشگيري از وقوع حوادث چهارشنبه آخر سال و تامين سلامت اقشار جامعه به ويژه كودكان و نوجوانان اجرا مي شود.

وي با بيان اينكه اين طرح به همت داوطلبان و مربيان آموزشي در خانه هاي داوطلب و با همكاري اعضاي امداد و جوانان در پايگاه هاي جمعيت هلال احمر استان برگزارمي شود ، اظهار كرد: علت وقوع خسارت هاي جبران ناپذير جسمي در چهارشنبه آخر سال آگاهي نداشتن كودكان و نوجوانان به خطرهاي وسايل آتش زا و مواد محترقه است.

*- معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري اصفهان قبول شدگان در آزمون استخدامي سال 91 استان اصفهان در سال آينده جذب خواهند شد.

حسين سيسستاني در هفدهمين جشنواره شهيد رجايي استان اصفهان افزود: علاوه بر يك هزار و 705 نفر قبول شدگان آزمون استخدامي 400 نفر ديگر نيز درسال 94 در دستگاههاي دولتي استان بكار گرفته خواهند شد.

*- معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي اصفهان گفت: 65 پزشك متخصص به صورت مقيم و 136 پزشك به صورت ماندگار در اين استان به حالت آماده باش و مستقر، در تعطيلات نوروز در بيمارستانهاي دولتي خدمات درماني ارائه مي دهند.

حميدرضا طلوعي در جمع خبرنگاران افزود: در سال هاي گذشته يكي از بيشترين علل نارضايتي مردم از خدمات درماني در ايام نوروز، بلاتكليفي درباره حضور پزشكان متخصص در بيمارستانها بود.

** فرهنگي

رييس ستاد مركزي اسكان فرهنگيان كاشان از آمادگي پذيرش 150 هزار مسافر در تعطيلات نوروزي در مدارس كاشان خبر داد.

حسن روستا روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: 130 باب مدرسه با يكهزار و 100 كلاس درس و 70 نمازخانه براي اسكان مسافران نوروزي در اين شهرستان آماده شده است.

وي افزود: مراكز اقامتي اين شهرستان در سه گروه ويژه با امكانات سوئيت، گروه الف و مجهز به يخچال و تلويزيون و اجاق گاز اختصاصي و گروه ب شامل امكانات مشترك در هر سالن طبقه بندي شده است.

*- نتايج نهايي نخستين جشنواره فرهنگي- هنري محله هاي اصفهان در دو بخش سرود و تئاتر اعلام شد.

نخستين جشنواره فرهنگي- هنري محله هاي اصفهان در دو بخش سرود و تئاتر با موضوع آزاد ويژه دانش آموزان و ساير گروه هاي محلي از 17 تا 23 اسفند سال جاري برگزار شد و از 199 محله اصفهان و 15 منطقه شهرداري در آن شركت كردند.

هدف اين جشنواره شناسايي استعدادهاي جديد در عرصه تئاتر و سرود در محلات است، فراخوان اين جشنواره در دي سال جاري به مراكز فرهنگي استان صورت گرفت و بيش از120 گروه نمايشي و 80 گروه سرود در آن حضور يافتند.

7137/ گ / 1339

سرخط اخبار استان‌ها