ظریف: نگارش پس از توافق بر سر همه  راه حل ها آغاز می شود

تهران - ایرنا - محمد جواد ظریف در دیدار فدریكا موگرینی هماهنگ كننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت نگارش توافق هنگامی آغاز می شود كه درباره راه حل ها گفت و گو و بر سر آنها به نظر واحد برسیم.

وزیر امور خارجه ایران كه به دعوت فدریكا موگرینی برای حضور در نشستی ویژه با سه وزیر اروپایی گروه 1+5 به بروكسل مقر این اتحادیه رفته بود، دردیدار موگرینی درباره آخرین تحولات مربوط به روند مذاكرات هسته ای، رابطه ایران و اتحادیه اروپا و همچنین آخرین تحولات منطقه ای گفت و گو كرد.

ظریف گفت: باید در باره راه حل ها صحبت و روی آنها توافق كنیم و سپس نگارش را آغاز كنیم. روی هیچ موضوعی توافق نخواهد شد مگر آنكه درباره تمامی موضوعات توافق شود.

وزیر امور خارجه تاكید كرد: ماهمواره برنقش اروپا و توسعه همكاریها با كشورهای اروپایی تاكید كرده ایم و دستیابی به توافق در موضوع هسته ای می تواند جهشی در این همكاریها ایجاد كند.

موگرینی هم در این دیدار گفت: باید همه تلاش كنند تا فاصله های موجود در مذاكرات را كاهش دهند. من شخصا نهایت سعی خود راخواهم كرد تا نقش خود را در این زمینه بخوبی كنم .

هماهنگ كننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهارداشت: انگیزه اروپاییان برای به ثمر نشستن تلاش ها جهت دستیابی به توافق هسته ای بالاست و نقش موثرترخود را در این زمینه ایفا خواهند كرد.

در این دیدار طرفین همچنین آخرین تحولات مربوط به سوریه و عراق، تهدید تروریسم و داعش در این دو كشور و منطقه را مرور و بر ضرورت مبارزه با آن تاكید كردند.

ظریف پس از این دیدار، با فیلیپ هاموند همتای انگلیسی خود ملاقات كرد.

1553

سرخط اخبار سیاست