مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي در گلبهار به سطح بين المللي ارتقا يافت

مشهد - ايرنا - مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي در شهر جديد گلبهار روز دوشنبه طي مراسمي به سطح بين المللي ارتقا يافت.

به گزارش ايرنا مجتمع مزبور كه زير پوشش دانشگاه آزاد اسلامي مشهد فعاليت مي كند پيش از اين با پذيرش دانشجو از داخل كشور در رشته هاي مختلف فعال بود و با بين المللي شدن آن از اين پس از ساير كشورها نيز دانشجو مي پذيرد.

معاون بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي كشور در اين مراسم گفت: گلبهار تنها مجتمع بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي در سطح كشور است كه از ظرفيت هاي بسيار براي جذب دانشجو در داخل و خارج كشور برخوردار مي باشد.

جواد انگجي افزود: تاسيس نخستين دانشگاه آزاد اسلامي در كشور مربوط به 32 سال پيش است كه با تلاش بسيار و دورنگري آيت الله هاشمي رفسنجاني اين دانشگاهها اكنون در مناطق مختلف ايران داير شده اند.

وي خاطر نشان كرد: برنامه ريزي براي ايجاد يك مركز بين المللي با امكانات و تسهيلات مناسب كه ارتباط با دانشگاههاي همسايه و اقدامات پژوهشي و آموزشي داشته باشد مهم تر از جذب دانشجو است.

وي گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده 200 دانشجو از كشور عراق براي سال تحصيلي آينده به صورت بدون آزمون در مجتمع بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي گلبهار پذيرش خواهند شد.

نماينده تام الاختيار رييس دانشگاه آزاد اسلامي كشور در هيات امناي دانشگاههاي آزاد اسلامي استان هاي خراسان نيز در اين مراسم گفت: عمليات اجرايي مجتمع گلبهار در 11 سال پيش آغاز شد كه در سال 1390 به بهره برداري رسيد و اكنون به صورت بين المللي فعاليت مي كند.

عبدالمجيد حلمي افزود: اين مجتمع با ظرفيت 25 هزار دانشجو در قالب 10 دانشكده در زميني به مساحت بيش از 200 هكتار ساخته شده است.

وي خاطر نشان كرد: هم اكنون بيش از يك هزار و 700 دانشجو در دانشكده هاي كشاورزي، علوم دامي، تربيت بدني و تاسيسات در مجتمع گلبهار تحصيل مي كنند.

در اين مراسم دكتر سيد هادي بهاري كاشاني به عنوان رييس جديد مجتمع بين المللي گلبهار دانشگاه آزاد اسلامي مشهد معرفي و از خدمات دكتر جواد مهربان رييس پيشين اين مجتمع قدرداني شد.

پيش از اين 9 واحد بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي در مناطق مختلف كشور فعال بودند اما مجتمع بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي در گلبهار نخستين مركزي است كه به صورت مجتمع و با امكانات و تسهيلات مناسب در كشور راه اندازي شده است.

شهر جديد گلبهار در 35 كيلومتري مشهد در فضايي به مساحت حدود دو هزار و 700 هكتار در سال 1369 تاسيس شده است.

بيش از نيمي از واحدهاي مسكن مهر خراسان رضوي در شهر جديد گلبهار استقرار دارند.

هم اكنون بيش از 40 هزار نفر در گلبهار ساكن هستند و در افق دور دست سكونت 500 هزار نفر در اين شهر پيش بيني شده است.

3027 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها