گالوپ: جوانان سیاهپوست، محروم ترین قشر جامعه آمریكایی

نیویورك- ایرنا- مؤسسه پژوهشی آمریكایی 'گالوپ' با اشاره به آمار بیكاری، سطح نازل تحصیلات و محرومیت جوانان سیاهپوست آمریكایی از امكانات بهداشتی لازم، شرایط معیشتی این قشر را پایین ترین سطح موجود در میان سایر اقشار این كشور توصیف كرد.

دكتر 'دیوید نیوپورت' پژوهشگر ارشد و مدیر مؤسسه پژوهشی– آماری گالوپ در تازه ترین گزارش مبتنی بر آخرین نظرسنجی های این مؤسسه در میان 98 هزار نفر از سیاهپوستان آمریكایی زیر سن 35 سال، محرومیت جوانان سیاهپوست این كشور را غیر قابل قیاس با سایر كشورها توصیف كرده است.

وی در این گزارش اشاره كرده است كه جوانان سیاهپوست آمریكایی از بالاترین نرخ بیكاری رنج می برند و بیش از هر قشری از دسترسی به امكانات بهداشتی محروم هستند.

نیوپورت، آمار بازداشت های روزانه و حبس و تأدیب در مورد این قشر و بی عدالتی های مستمر نیروهای انتظامی آمریكا با آنها را بویژه بعد از وقایع اخیر در ایالت های میسوری و نیویورك، حقیقتی تلخ و هشدار دهنده در مورد حیات اجتماعی سیاهپوستان آمریكا دانسته است.

به موجب این گزارش شرایط معیشتی جوانان سیاهپوست آمریكایی سنین 18 تا 34 سال به طور میانگین 2 درصد از میانگین سایر اقشار پایین تر است.

نكته قابل توجه در این گز ارش، این است كه در میان اقشار غیر سفید پوست آمریكایی ملیت های لاتینی تبار و آسیایی ساكن آمریكا از بالاترین میانگین رفاه اجتماعی برخوردارند.

'جان هوپ برایانت' مدیر و سرپرست مؤسسه آمریكایی 'عملیات امید' با ابراز تأسف از شكاف فاحش میان سطح زندگی جوانان سیاهپوست آمریكایی با سایر اقشار این كشور، عوامل بیشماری را موجب پیدایش چنین شكافی دانسته و افزوده است: آنچه در این مقطع اهمیت دارد، این است كه مسؤولان دولتی و سیاست گذاران آمریكایی كه تاكنون نسبت به چنین شكافی غفلت ورزیده اند، بدانند كه آینده جمعی شهروندان آمریكایی در گرو توجه سریع و بی وقفه آنها و تلاش برای از میان بردن این شكاف و مقابله با بی عدالتی های اجتماعی در این كشور است.

اروپام**4**541**1504

سرخط اخبار جهان