اختصاص یك چهارم اعتبار شهرستان ایلام به حوزه فرهنگ، هنر و آموزش

ایلام - ایرنا - فرماندار ایلام گفت: از مجموع اعتبارات امسال این شهرستان، یك چهارم به حوزه فرهنگ، هنر و آموزش اختصاص و هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، ناصر خوشخبر عصر دوشنبه در همایش تجلیل از هنرمندان برگزیده سال و مسوولان انجمن های فرهنگی، هنری استان با عنوان بهارانه افزود: مجموع اعتبار شهرستان ایلام در سال 93، یك هزار میلیارد ریال بوده كه بصورت كامل تخصیص یافته كه 250 میلیارد ریال آن در حوزه عمرانی و امور زیربنایی فرهنگی، هنری و آموزش هزینه شده است.

وی با بیان اینكه نگاه دولت تدبیر و امید به حوزه فرهنگ و هنر خاص و ویژه است، ادامه داد: فعالیت ها و برنامه های فرهنگی در این استان باید گسترده تر شده تا شاهد تحول گسترده در حوزه فرهنگ و هنر استان ایلام باشیم.

فرماندار ایلام همچنین قول مساعد برای حمایت و تجهیز مراكز فرهنگی شهرستان ایلام را در سال آینده داد و افزود: باید با فراهم كردن بسترهای لازم زمینه حضور هنرمندان در حوزه های مختلف بیش از پیش فراهم شود.

خوشخبر اظهار كرد: چنانچه فعالیت های فرهنگی با زندگی مردم عجین شود بدون شك تاثیر بسزایی داشته و موجب رشد و تقویت عرصه فرهنگ و هنر استان خواهد شد.

وی همچنین بر حمایت از تشكل های غیر دولتی تاكید كرد و گفت: عملكرد و فعالیت این تشكل ها به رغم عدم حمایت مالی مطلوب قابل قبول بوده و باید با بسیج امكانات بستر حضور هرچه بیشتر آنها برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری فراهم شود.

خوشخبر از هنرمندان و اصحاب مطبوعات خواست برای اعتلای حوزه فرهنگ و هنر استان بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

در این آیین از 64 نفر از هنرمندان استان در حوزه های خوشنویسی، موسیقی، هنرهای تجسمی و عكاسی كه در طول سال موفقیت هایی در سطوح منطقه ای، ملی و بین المللی داشته اند، تقدیر شد.

7171/6034

سرخط اخبار استان‌ها