تخريب دو هزار و 400 مورد ساخت و ساز غيرمجاز در مازندران

ساري - ايرنا - معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مازندران گفت: در سال جاري دو هزار و 400 مورد حكم قلع و قمع ساخت و ساز غيرمجاز در استان صورت گرفته است.

علي نبيان روز دوشنبه در همايش سراسري دهياران و بخشداران در بابلسر، با تاكيد بر اينكه منويات مقام معظم رهبري بايد در عمل مسئولان ساري و جاري شود گفت: از سال 85 تا ابتداي 93 حدود 230 قلع و قمع ساخت و سازها را شاهد بوديم كه امسال به دو هزار و 400 مورد رسيده است.

وي از فعاليت هزار و 845 دهيار در استان خبر داد و با اشاره به منويات مقام معظم رهبري گفت: جلوگيري از تغيير كاربري تكليف شرعي است و نبايد در اين زمينه كوتاهي كرد.

نبيان با بيان اينكه امسال براي اولين بار در كشور، موضوع واردات برنج لغو شد و گفت: همچنين مجوز تغيير كاربري اراضي تا سقف 500 متر مربع براي كشاورزاني كه مسكن ندارند، داده مي شود.

وي با بيان اينكه اجازه تغيير كاربري يك مترمربع اراضي كشاورزي را نمي دهيم گفت: اما براي كسانيكه تا امروز هيچ ملك مسكوني نداشته اند، تا سقف 500 متر مربع مجوز تغيير كاربري داده مي شود.

وي با اشاره به درپيش بودن بهار فاطمي اظهار داشت: بايد گام بلند براي سال جديد برداريم تا اقدامات شايسته اي براي مردم داشته باشيم.

وي از دهياران به عنوان مديران روستايي ياد كرد و گفت: اگر قرار است دولت گامي را در استان و كشور بردارد با تلاش و كوشش دهياران ممكن مي شود.

نبيان از همه به عنوان خادمان مردم ياد كرد و گفت: مردم بايد تلاش ها را لمس كنند و حضور دهياران در عرصه هاي خدمت رساني مي تواند گامي بلند براي دولت بردارد.

معاون امورعمراني استانداري مازندران گفت: 45 درصد از جمعيت استان در روستاها حضور دارند و اگر قرار است اين جمعيت را حفظ كنيم به تلاش دهياران نياز دارد.

نبيان با تاكيد بر ماندگاري در روستاها تصريح كرد: يكي از اتفاقات خوب براي ماندگاري روستايي، توجه به حوزه راههاي روستايي بوده است.

وي با بيان اينكه خدمات اجرايي سفرهاي نوروزي در دستور كار قرار گرفته، اظهار داشت: پاكسازي راههاي روستايي، مبادي ورودي، جمع آوري زباله ها و پسماندها بايد در دستور كار قرار گيرد.

نبيان يادآور شد: تا 15 فروردين ماه بايد گامهاي بلندي براي مسافران نوروزي برداريم تا ميزبانان خوبي براي مهمانان استان باشيم.

وي درخشش شركت تعاوني دهياري ها در نمايشگاه كشوري را از جمله تلاشهاي استان براي خدمت رساني بهتر به مردم بيان كرد و يادآور شد: مازندران با همراهي، هم افزايي و وحدت و همدلي به توسعه و مقصود مي رسد و همه بايد در اين راه تلاش داشته باشند.ك/1

6097

سرخط اخبار استان‌ها