۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۹:۲۳
کد خبر: 81543825
T T
۰ نفر
ابتكار: حفظ اصول زیست محیطی مبنای عملكرد دولت است

ایلام - ایرنا - معاون رییس جمهور ورییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نگاه و شعار دولت یازدهم از همان ابتدا بر پایه اصول زیست محیطی بود و تا كنون نیز در این زمینه به اجرای شعارهای خود پایبند بوده است.

به گزارش ایرنا، خانم معصومه ابتكار روز دوشنبه در دیدار با نمایندگان انجمن های مردم نهاد، دانشگاهیان و نمایندگان واحدهای hse استان ایلام اظهار كرد: توجه به فضای اجتماعی سالم و آزاد، حضور افكار گوناگون در جامعه، دریافت انتقاد های سازنده از گروه های مخالف از نكات مورد توجه دولت تدبیر و امید بوده است.

وی افزود: امروز در كشور حضور مردم در قالب انجمن های مردم نهاد در جهت گیری ها نقش مهم و تاثیر گذاری دارد و این حضور به كارآمدی و ارایه راه حل توسط دولت كمك های شایانی كرده است.

ابتكار از تشكیل كارگروه ها و انجمن های تخصصی در بدنه دستگاه های دولتی و حضور پررنگ و تاثیر گذار انجمن های مردم نهاد در این كارگروه ها خبر داد و گفت: انجمن های مردم نهاد و بخش خصوصی با حضور در این كارگروه ها به ارایه نظر و مشاوره در خصوص مسایل مختلف از جمله محیط زیست می پردازند و در تصمیم گیری ها مشاركت دارند.

وی به دیدگاه رهبر معظم انقلاب در خصوص محیط زیست و اهمیت این مقوله از نگاه ایشان اشاره كرد و افزود: حفظ و صیانت از محیط زیست وظیفه ای عمومی و همگانی است كه رهبر معظم انقلاب نیز آن را برای دستگاه های دولتی و مردم با شفافیت بیان كرده اند.

معاون رییس جمهور از تشكیل اتاق فكر با حضور اساتید دانشگاه، نخبگان، صاحب نظران، بخش خصوصی، صنعتگران و فعالان اقتصادی در استان های مختلف كشور خبر داد كه از طریق این اتاق فكر مسایل مختلف زیست محیطی رصد، كنترل و مورد پروهش علمی با نگاه كاربردی قرار می گیرد.

در ابتدای این نشست دبیران انجمن های مردم نهاد، دانشگاهیان و نمایندگان واحدهای hse استان ایلام به بیان دیدگاه ها، خواسته ها و دغدغه های مختلف خود در حوزه محیط زیست پرداختند.

در كشور 771 انجمن زیست محیطی فعال است كه 38 سمن مربوط به استان ایلام می باشد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست امروز دوشنبه در سفر یك روزه به استان ایلام از بخش های مختلف موزه تاریخ طبیعی استان نیز بازدید كرد.

این سفر به منظور بررسی وضعیت محیط زیست، حیات وحش و دغدغه ها و نیازهای استان ایلام در این حوزه ها انجام شد، بررسی وضعیت پدیده گرد و غبار و ریزگردها كه هر ساله استان ایلام را با چالش ها و مشكلاتی زیادی مواجه می كند از موضوعاتی است كه در سفر رییس سازمان حفاظ محیط زیست پیگیری شد.

حضور در شورای اداری استان، نشست با اعضا و كاركنان حفاظت محیط زیست استان و نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی استان ایلام از دیگر برنامه های سفر یك روزه خانم ابتكار به ایلام بود.

7172/6034

سرخط اخبار استان‌ها