سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز:ايجاد نشاط و فضاي نقادي به رشد و تعالي دانشگاه كمك مي كند

اهواز- ايرنا- سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز ايجاد فضاي امن و بانشاط همراه بانقادي را اولويت نخست دوره مديريت اين دانشگاه عنوان كرد و گفت: در يك سال اخير با همراهي جامعه دانشگاهيان ، توانستيم گام هاي مهمي در اين زمينه برداريم.

دكتر محمد رعايايي روز دوشنبه به همراه معاونين و مدير روابط عمومي اين دانشگاه در جريان بازديد از خبرگزاري جمهوري اسلامي مركز خوزستان و سپس نشست خبري افزود: در اين ارتباط جلسات مهمي برگزارشد و نظرات و پيشنهادهاي دانشگاهيان براي فراهم كردن فضاي بانشاط و نقد در اين دانشگاه مطرح شد.

وي صدور مجور براي فعاليت سه انجمن اسلامي دانشجويان ، انجمن اسلامي دانشجويي و انجمن پيروان ولايت و رهبري را از اقدام هاي مهم اين دانشگاه براي بيان آزاد ديدگاه هاي دانشجويان عنوان كرد و گفت: با اينكه دانشگاه بايد سياسي باشد ولي معتقدم نبايد دانشگاه ها به باشگاه سياسي گروه ها و جناح ها تبديل شود.

وي برنامه هاي فرهنگي دانشگاه شهيد چمران را در يك سال اخير مثبت و قابل قبول خواند و افزود: برگزاري كنگره شهداي دانشجويي خوزستان ، بزرگداشت 16آذر روز دانشجو و جشنواره بين المللي فيلم هاي علمي را كارهاي برجسته فرهنگي دانشگاه بوده است.* ارتقا كيفيت آموزشي در دانشگاه و توسعه تحصيلات تكميلي

سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز در اين نشست خبري گفت: هم اكنون چهار هزار و 260دانشجوي كارشناسي ارشد در 151رشته و يك هزار و 200دانشجوي دكترا در 40رشته در اين دانشگاه به تحصيل اشتغال دارند.

وي گفت: امسال 320دانشجوي ورودي دكترا در دانشگاه شهيد چمران داشتيم و تلاش مي شود رشته هاي كاربردي و مورد نياز استان در سطح دكترا در اين دانشگاه جذب شود.

دكتر رعايايي در ادامه گفت:مجوز پنج رشته دكترا و شش رشته كارشناسي ارشد دريافت شده و يا در حال گرفتن مجوز آن هستيم.

وي با بيان اينكه دانشگاه شهيد چمران مهمترين و بزرگترين دانشگاه در جنوب غرب كشور است اظهار داشت: توقع و انتظار از اين دانشگاه به جهت اينكه 600عضو هيات علمي دارد بالاست از اين رو ارتباط گسترده و عميق با سازمان ها و مراكز صنعتي استان با رويكرد ارايه كارهاي پژوهشي كاربردي در اولويت كاري اين دانشگاه بوده و هست.

دكتر رعايايي در ادامه افزود: در دهه هاي گذشته نگاه كمي و كمي گرايي در دانشگاه به اندازه وجود داشته و حالا بايد به نيازهاي واقعي جامعه بيشتر توجه كرد و درجه اول تلاش مي شود تحصيلات تكميلي و كاربردي مورد توجه قرار گيرد.* بي حرمتي به حريم دانشگاه ها به سود جامعه نيست

سرپرست دانشگاه شهيد چمران با بيان اينكه همزمان با گرفتن مديريت اين دانشگاه در 28اسفند 92 به ديوار دانشگاه تعرض شد گفت: تخريب ديوار در فاصله پنج متري بدون اطلاع و اخطار قبلي بي حرمتي به حريم دانشگاه بود.

وي گفت: چندي پيش نيز ديوار اصلي كوي اساتيد دانشگاه نيز شبانه بدون اطلاع قبلي تخريب شد.

دكتر رعايايي در ادامه گفت: اعتراض هايي در اين ارتباط صورت گرفت و موضوع به استانداري خوزستان منعكس شد ولي اميدواريم در آينده شاهد وقوع چنين حوادث تلخي نباشيم.* نگاه ما به رسانه ها مثبت است

سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز، رسانه ها را مايه پيشرفت هركشور دانست و گفت: نگاه ما به رسانه ها از آن جهت كه واقعيات را منعكس مي كنند مثبت است.

دكتر رعايايي در ادامه گفت: رسانه ها از ديدگاه ما ابزارهاي نظارتي هستند كه مديران را در مسير راه كمك مي كنند.

وي با بيان اينكه رسانه ها اگر آزادي عمل داشته باشند و حرفه اي باشند مي توانند گره گشايي كنند و در خدمت تعالي و پيشرفت كشور قرار گيرند خاطر نشان كرد رسانه ها با ايجاد حس رقابت ، خدمت رساني را در كشور شتاب مي بخشند و مردم را در مسير قضاوت درست از عملكردهاي مسوولان قرار مي دهد.

در اين نشست صميمانه محسن بهاروند رييس خبرگزاري جمهوري اسلامي استان خوزستان ، ايرنا را رسانه نظام و ابزاري كارآمد و موثر براي بيان واقعيت ها ، مشكلات و كارهاي انجام شده دولت و نظام بيان كرد و آمادگي اين رسانه را براي همكاري نزديك تر و موثرتر با دانشگاه شهيد چمران اعلام كرد.

وي گفت: ايرنا با سابقه اي 81ساله با داشتن 31 نمايندگي در مراكز استان ها و شهرهاي مهم كشور و بيش از 30نمايندگي خارج از كشور و انتشار اخبار با پنج زبان زنده دنيا نقش نخست را در فرايند اطلاع رساني فراگير در كشور دارد.

6065/6064

سرخط اخبار استان‌ها