۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۵۷
کد خبر: 81543790
T T
۰ نفر
بنیاد بركت از بخش تولید و صنعت كشور حمایت می كند

كرج- ایرنا- مدیرعامل بنیاد بركت گفت: این بنیاد برای كمك به توسعه اقتصادی و اشتغالزایی كشور به كمك بخش تولید آمده است.

به گزارش ایرنا، عارف نوروزی عصر دوشنبه در آیین گشایش طرح توسعه یك واحد تولیدی صنایع چوب در شهرك صنعتی اشتهارد استان البرز افزود: از سال 87 تاكنون این بنیاد 10 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی قرار داده است.

وی اظهار داشت: مهم ترین هدف بنیاد بركت در قالب زیر مجموعه ستاد اجرایی حضرت امام (ره)، ایجاد فرصتهای شغلی در مناطق محروم و گسترش عدالت اجتماعی است.

نوروزی در ادامه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در بخش اقتصاد، فرهنگ و اشتغال اشاره كرد و گفت: تلاش می كنیم در سال 94 با حمایت از طرح های اقتصادی و كار آفرینی به خصوص در نقاط محروم و دور افتاده كشور گامی برای توسعه پایدار و ایجاد زیر ساخت های اقتصادی در كشور برداریم.

مدیرعامل بنیاد بركت یادآور شد: در استان البرز از سال 87 تاكنون سه طرح اقتصادی از سوی این بنیاد اجرا شده كه زمینه اشتغال برای 215 نفر فراهم شده است.

نوروزی حمایت مالی از افراد نیازمند جامعه را از دیگر وظایف بنیاد بركت ذكر كرد و افزود: طی چند سال اخیر به مردم در نقاط محروم كشور در زمینه پرداخت وام اشتغال ، درمان ، كار آفرینی ، ازدواج و مسكن كمك شده است.

وی گفت: 153 كودك یتیم زیر 10 سال نیز زیر پوشش این بنیاد قرار گرفته است.

مدیرعامل این واحد تولیدی نیز گفت: این شركت از سال 1375 فعالیت خود را با اشتغالزایی 70 نفر آغاز كرد كه با حمایت بنیاد بركت ضمن توسعه آن ، اشتغالزایی این طرح به 200 نفر رسیده است .

سیامك نصیری افشار ادامه داد: این شركت درصدد است تا بخشی از درآمد خود را برای طرح های عام المنفعه نظیر مدرسه سازی هزینه كند.

وی گفت: این شركت سالانه ظرفیت تولید 12 هزار مترمكعب صنایع چوبی را دارد.

وی میزان مشاركت بنیاد بركت در طرح توسعه این شركت را 300 میلیارد ریال ذكر كرد.

امروز نیز با حضور مسوولان ستاد اجرایی حضرت امام (ره ) و بنیاد بركت ، دو فضای آموزشی ساخته شده توسط این بنیاد در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به بهره برداری رسید.

2819/ 6155/1772