معاون شهردار تهران: دوران خودروسالاري و طراحي شهرها با محوريت خودروها به سرآمده است

تهران - ايرنا - معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار تهران گفت: امروز ترافيك تغيير ماهيت داده و دوران خودروسالاري و طراحي شهرها با محوريت خودروها به سر آمده است.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران؛ سيدجعفر تشكري هاشمي روز دوشنبه در نشست مشترك با رييس پليس راهور تهران بزرگ گفت: اكنون جوامع شهري به سمت اصالت مردم و منافع اكثريت شهروندان حركت مي‌كنند و تبديل به جوامع انسان‌محور شده‌اند.

وي افزود: توسعه فناوري و دانش به موازات توسعه علوم انساني و اجتماعي در حال تكامل است و به همين دليل تلاش داريم تا در جهت اصلاح و بهبود ترافيك، بيشتر از حوزه‌هاي اجتماعي و فرهنگي استفاده كنيم.* رتبه نخست كاهش تلفات ناشي از حوادث رانندگي براي تهران

همچنين سردار سيدتيمور حسيني، رييس پليس راهور تهران بزرگ در اين نشست گفت: بايد به دور از بخشي نگري، مسائل و مشكلات موجود ترافيكي پايتخت از جمله فرهنگ رانندگي را مورد آسيب شناسي قرار داده و دلايل و عوامل آن را ريشه يابي كنيم.

وي تصريح كرد: تفكر فردي ما بر تفكر جمعي مان غالب است و اين طرز فكر ريشه در لايه هاي نهفته ذهني ما دارد و محصول ديروز و امروز نيست بلكه نسل به نسل به ما رسيده است.

سردار حسيني با اشاره به اينكه پليس راهنمايي و رانندگي در تهران بيشترين تعامل را با مديريت شهري دارد، افزود: اين تعامل مثبت و رو به رشد ارزيابي مي شود و اميد است هر روز نقاط ضعف موجود كمتر و نقاط قوت آن بيشتر شود.

رييس پليس راهور پايتخت به موفقيت هاي ترافيكي مجموعه تحت امر خود در سال جاري اشاره كرد و گفت: در سال 93 نيز مانند سه سال گذشته، تهران موفق شد رتبه نخست كاهش مرگ و مير ناشي از تصادفات رانندگي را در سطح كشور كسب نمايد.

وي افزود: با كاهش 13 درصدي ميزان كشته هاي ترافيكي تهران، تعداد كشته هاي حوادث رانندگي امسال نسبت به سال گذشته 87 نفر كاهش يافت.

لازم به ذكر است نشست مشترك فرماندهان پليس راهور تهران بزرگ و مديران معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران به منظور تحكيم و تقويت تعاملات و با هدف خدمت رساني هر چه بهتر به شهروندان در سال آينده برگزار شد.

تهرام**2079**1348

سرخط اخبار جامعه