معاون ناجا ايلام: پيشگيري از جرايم نيازمند قدرت نرم است

ايلام - ايرنا -معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي استان ايلام گفت: پليس براي جلب مشاركت آحاد مردم و پيشگيري از جرايم نيازمند قدرت نرم است.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس ، سرهنگ 'مهدي محمدكريمي' با اشاره به اينكه تفكر ابزار قدرت نرم است افزود: برنامه هاي نيروي انتظامي در هر رده مأموريتي هم در مرحله طراحي و هم در مرحله اجرا بايد با تفكر همراه باشد.

معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي استان ايلام امنيت را يك توليد اجتماعي دانست كه حفظ آن بر عهده نيروي انتظامي است .

وي با تأكيد بر لزوم برنامه ريزي معاونت اجتماعي براي فرهنگ سازي و آموزش اقشار مختلف مردم در زمينه پيشگيري از حوادث و جرايم در ايام پاياني سال و تعطيلات نوروز گفت: آنچه كه در نوروز براي پليس اهميت دارد حفاظت از جان و مال مردم وگردشگران است.

وي گفت: حضور پر رنگ پليس در اماكن تفريحي و زيارتي را از مأموريت هاي اصلي نيروي انتظامي استان در ايام نوروز خواند و ابراز اميدواري كرد : پس از تعطيلات نوروز كمترين ميزان وقوع حوادث و جرايم را در سطح استان شاهد باشيم .

وي به ظرفيت گردشگري مناطق جنگي در 430 كيلومتر مرز مشترك با كشور عراق اشاره كرد و گفت: استان ايلام در سال گذشته ميزبان 15 هزار مسافر از سراسر كشور در مناطق جنگي بود كه اين آمار در سال جديد افزايش پيدا خواهد كرد.

6034/

سرخط اخبار استان‌ها