نخست وزير اوكراين برآمادگي كامل نيروهاي مسلح اين كشور تاكيد كرد

تهران-ايرنا- نخست وزير اوكراين از وزارت دفاع اين كشور خواست تا سطح آمادگي و آماده باش جنگي شان را به طور كامل افزايش دهند.

به گزارش پايگاه خبري اسپوتنيك روسيه، آرسني ياتسنيوك نخست وزير اوكراين به وزارت دفاع و ستاد ارتش اين كشور اعلام كرد كه سطح آمادگي و هوشياري جنگي نيروهاي مسلح اين كشور را به حداكثر برسانند.

وي خاطر نشان كرد: اوضاع در منطقه دونباس باعث شده تا وزارت دفاع و ستاد كل ارتش نيروهاي مسلح را در سطح آمادگي و هوشياري كامل قرار دهند.

اين در حالي است كه نخست وزير اوكراين همچنين از وزارت كشور و دستگاههاي اعمال قانون اين كشور خواست تا به ويژه با تروريسم مقابله كنند و هر كسي را كه به دنبال به خطر انداختن زندگي اوكرايني ها و استقلال اوكراين است، تحت پيگرد قانوني قرار دهد.

از سوي ديگر فرانك والتر اشتاين ماير وزير خارجه آلمان خاطر نشان كرد كه در ديدارش با پترو پوروشنكو رئيس جمهوري اوكراين وي حمايت كشورش را از اوكراين اعلام خواهد كرد اما در عين حال مسئوليت هاي پوروشنكو را نيز براي وي يادآوري مي كند .

اشتاين ماير پيش از سفر پوروشنكو به برلين گفت: بايد از تمامي منابع مان براي ايجاد ثبات در اوكراين استفاده كنيم و وارد روند سياسي شويم.

وي به دولت كي يف هشدار داد كه بايد براي مقابله با فساد مالي شايع در اين كشور اجراي اصلاحات را در دستور كار قرار بدهد.

پوروشنكو قرار است در آلمان با رئيس جمهوري و صدراعظم اين كشور ديدار كند.

اروپام**9234** 1095

سرخط اخبار جهان