استاندار :عملكرد مديران خوزستان در سال 93 قابل قبول است

اهواز-ايرنا-استاندار خوزستان عملكرد مديران دستگاههاي اجرايي استاني در سال 93 را قابل قبول دانست و گفت: موفقيت هاي به دست آمده نتيجه تلاش مديران با استفاده از ظرفيت هاي دورن استاني و همراهي مردم بوده است.

عبدالحسن مقتدايي دوشنبه در نشست پاياني شوراي اداري استان در سال 93 در محل سالن شهيد هاشمي استانداري خوزستان بيان كرد: برخي از كاستي ها و كمبودها و شرايط اقليمي ماه هاي پاياني سال ،بخشي از اقدامات مديران را تحت تاثير قرار داد اما در مجموع در سال جاري با همراهي مردم استان اقدامات خوبي در بخش هاي عمراني ،فرهنگي و اقتصادي انجام شد.

وي ادامه داد: برخي از مديران استاني در ابتدا تصور داشتند اجراي برخي اقدامات و برنامه ها سخت است اما با تلاش آنان چندين همايش بزرگ در استان خوزستان به خوبي برگزار شد كه تداوم اينگونه برنامه ها براي توسعه استان ضروري است.

استاندار خوزستان با اشاره به برگزاري نشست اخير خود با وزير راه و شهرسازي گفت: در اين نشست توافقات اميدوار كننده اي حاصل شد كه با توجه به وضعيت مالي كشور مي توان مشكلات حوزه راه استان را حل كرد.

مقتدايي با بيان اينكه مردم نيز از عملكرد مسوولان در سال 93 رضايت دارند گفت: تصور مردم اين است كه گام هاي مهمي براي اجراي برخي پروژه هاي عمراني برداشته شده است و اين آگاهي مردم نشات گرفته از اطلاع رساني كارها در طول سال به آنان است.

وي با اشاره به فعاليت هاي بخش خصوصي در سال جاري گفت: خوشبختانه با برنامه ريزي هاي انجام شده در استان بخش قابل توجهي از پروژه ها و طرح ها به پيمانكارن بومي استان داده شد و در طرح 550 هزار هكتاري نيز استفاده از توليدات داخلي به رونق بخش اقتصادي استان كمك كرد.

استاندار خوزستان بيان كرد: براي سال آينده بايد پروژه هايي تعريف شود كه بتوان به تمامي مردم خدمات رساني كرد.

مقتدايي به حضور ميهمانان نوروزي و كاروان هاي راهيان نور در استان خوزستان هم اشاره كرد و گفت: در نوروز امسال بايد بتوانيم بهترين خدمات را به ميهمانان نوروزي در تمامي شهر ها ارايه دهيم.

وي با اشاره به برنامه هاي استان در سال 94 گفت: برگزاري چندين همايش ملي مانند همايش بررسي تاثيرات اجتماعي و اقتصادي طرح 550هزار هكتاري در استان و تعارضات احتمالي اين طرح از جمله برنامه هاي مهم در سال آينده است.

مقتدايي افزود: برگزاري همايش دستاوردهاي مديريتي دوران هشت ساله دفاع مقدس ،همايش مشتركات فرهنگي استان ،كنفرانس رسانه ،فرهنگ و اخلاق از ديگر برنامه هاي مهم استان در سال آينده است.

استاندار خوزستان ادامه داد: خوزستان از وجود صنايع و طرح هايي كه هيچ سودي براي استان ندارند رنج مي برد و اين همايش به ارزيابي اين طرح در ابعاد مختلف مي پردازد.

مقتدايي گفت: در استان چندين بندر تجاري ، شركت هاي پتروشيمي ،صنايع متعدد نفتي و فولاد وجود دارد كه هر كدام از اين صنايع به تنهايي مي تواند موجب تحولاتي اساسي در يك استان باشد.

وي اظهار كرد: مديران استاني بايد به گونه اي اعمال مديريت كنند كه مسوولان بالا دست در مركز خود را با مسوولان استاني هماهنگ كنند و نه اينكه بر عكس ان اتفاق بيافتد.

استاندار خوزستان بيان كرد: بخشي از معضلات استان به اين دليل است كه مديران استاني تصور مي كنند بايد در همه موارد تابع تصميم گيري هاي مركز باشند.

مقتدايي با اشاره به ضرورت ساخت شهرك كشاورزي در استان خوزستان گفت: ساخت شهرك كشاورزي و استفاده از ظرفيت شيلات و توسعه اين صنعت از برنامه هاي مهم استان است.

در اين نشست معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان با اشاره به برنامه هاي ويژه نوروز در استان خوزستان گفت: برگزاري تورهاي گردشگري درون استاني از شهرهاي تاريخي و گردشگري استان از برنامه هايي است كه با كمك ميراث فرهنگي استان و انجمن هاي مردم نهاد در نوروز 94 اجرا مي شود.

فرج الله خبير ادامه داد: برگزاري برنامه هاي گردشگري آبي ،در شهرهاي داراي ساحل از ديگر برنامه هاي است كه در نوروز امسال براي آشنايي مردم استان و ميهمانان نوروزي با ظرفيت هاي گردشگري استان اجرا مي شود .

وي گفت: همچنين براي پيشگيري از هرگونه حادثه در مناطق ساحلي استان تيم هاي امداد و مراقبت هاي ويژه در اين مكان ها مستقر مي شود.

معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان گفت: حفظ امنيت جاده هاي استان ،حضور مستمر پليس راهنمايي و رانندگي در جاده ها و اطلاع رساني به مردم در خصوص وضعيت هوا از طريق سامانه هاي اطلاع رساني از ديگر اقدامات استان در سال 94 است.

در پايان اين نشست از اعضاي ستاد درآمد استان و فرماندار شوش به عنوان فرماندار نمونه در اجراي طرح سرشماري كشاورزي در استان تقدير شد.

7161/6064

سرخط اخبار استان‌ها