نگرانی روسیه از بكارگیری گازهای سمی توسط داعش در عراق

مسكو-ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از بكارگیری تروریست های گروه تكفیری داعش از گازهای سمی در عراق ابراز نگرانی كرد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است:مسكو از اخبار مربوط به بكارگیری گروه تروریستی داعش از گازهای سمی در نبردهای شمال عراق نگران است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود یادآورشد كه استفاده گروه تروریستی داعش از گاز سمی سبب كشته و مصدوم شدن شماری در منطقه ای در اقلیم كردستان عراق شده است.

در این بیانیه به نقل از مقام های دولت محلی اقلیم كردستان عراق آمده است: در جریان حمله انتحاری تروریست های داعش در شمال عراق از گاز كلر به عنوان ماده سمی جنگی استفاده شده است.

روسیه بر ضرورت توجه جامعه جهانی به این مساله تاكید كرده است.

وزارت خارجه روسیه با تاكید بر لزوم محكومیت جهانی استفاده تروریست های داعشی از گاز سمی تاكید كرد: این مساله یك بار دیگر لزوم تشریك مساعی همه كشورهای جهان برای ادامه مستمر مبارزه همه جانبه با تروریسم و افراط گرایی را نشان می دهد.

به گزارش رسانه های روسی ،گروه تروریستی داعش پیشتر در سوریه از گازهای سمی استفاده كرده بود اما بكارگیری از مواد شیمیایی برای اهداف جنگی در عراق توسط تروریست های این گروه تكفیری برای نخستین بار انجام می گیرد.

داعش را بسیاری از كارشناسان دست پرورده غرب و همپیمانان منطقه ای آمریكا می دانند.

اروپام*5*391 **1010

سرخط اخبار جهان