زنگ خطر براي كودكان و نوجوانان به صدا درآمد/ خانواده ها خطرات مواد محترقه را جدي بگيرند

قم - ايرنا - مديركل پزشكي قانوني استان قم نسبت به بروز حوادث آخر سال و استفاده نادرست از مواد منفجره هشدار داد و از خانواده ها خواست كه هشدارهاي لازم را درخصوص استفاده ازاين مواد به فرزندان خود بدهند.

به گزارش ايرنا به نقل از اداره كل پزشكي قانوني قم، حميد صديقي آخا در گفت وگويي همچنين از والدين خواست بيش از پيش مراقب فرزندان خود باشند تا دچار حوادث ناگوار احتمالي نشوند.

وي آمار ساليانه ارائه شده از مصدومين و احيانا فوت شدگان در اين برنامه را ، مبين تلاش در جهت رفع اين معضل دانست و اظهار اميدواري كرد امسال و سالهاي بعد با چنين مصدوميني روبرو نشويم.

عضو شوراي قضايي استان قم ، اظهار اميدواري كرد با سازندگان و فروشندگان اين گونه مواد غير استاندارد و بدون مجوز برخورد قانوني لازم صورت گرفته و عواقب و نتايج هولناك به بار آمده از اين اقدام، به آنان نشان داده شود.

صديقي آخا ادامه داد: در انتهاي سال همه آماده برگزاري مراسم نوروز و ورود به سال جديد مي شوند، بيمارستان ها و مراكز اورژانس براي پذيرش مصدومين ناشي از يك مراسم پرخطر در حالت آماده باش قرار مي گيرند چهارشنبه پايان سال روزي است كه عليرغم هشدارهاي فراوان و ارائه آمار و اطلاعات مستند و نشان دادن تصاوير وحشتناك از عواقب اين كار، متاسفانه هنوز هم قرباني مي گيرد.

وي خاطر نشان كرد: استفاده نادرست از وسايل آتش زا و مواد منفجره كه عموما هم توسط افرادي از طبقه جوان و بدون داشتن علم كافي در اين مورد انجام مي گيرد مايه سلب آرامش از خانواده ها مي شود،چه بسا رهگذراني كه ناخواسته در اين گونه حوادث دچار سانحه شده و عمري را با خاطره ناهنجار اين عادت ناصواب بسر مي برند.ك/1

/8138/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها