ساري- ايرنا- مراسم سومين روز درگذشت حجت الاسلام 'موسي عالمي نژاد' امام جمعه موقت نكا دوشنبه با حضور جمعي از مسوولان و مردم برگزار شد.

به گزارش ايرنا، امام جمعه نكا عصر دوشنبه در اين مراسم كه در مسجد سجاديه شهرستان نكا برگزار شد، افزود: گراميداشت ياد و خاطره روحاني انقلابي و مردم دار حجت الاسلام عالمي نژاد امام جمعه موقت شهرستان نكا، به معناي زنده نگه داشتن مقام علم و علماي رباني است كه همه ما بايد در اين راستا تلاش كنيم.

حجت الاسلام محمد باقر محمدي لاييني ادامه داد: اين روحاني و عالم رباني و انقلابي همه زندگي با بركت خود را وقف نشر دين، ارزش ها و خدمتگزاري به مردم كرد و منشاء خير و بركت و ولايت مداري در جامعه بود.

امام جمعه نكا با تاكيد بر ولايت مداري حجت الاسلام عالمي نژاد گفت: اين عالم بزرگوار سخنانش در جهت هدايت جامعه و نشر علوم ديني و حمايت همه جانبه از ولايت بود و تا آخرين لحظات دغدغه ولايت، دين و شرع داشتند تا جامعه به سوي خيرات راهنمايي شود.

وي با تاكيد بر نهادينه كردن فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر گفت: اين فريضه مهم الهي بايد در جامعه بيش از گذشته تبيين شده و در جهت نهادينه كردن و عملي شدن ان تلاش شود.

حجت الاسلام 'محمد باقر محمدي لاييني' افزود: ساده ترين و نزديكترين راه مقابله با دشمن در اين جنگ نرم و فرهنگي، توجه به اين مهم و نهادينه كردن فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر است تا با رعايت كامل مسائل اخلاقي و ديني وفرهنگي , جامعه به سمت بالندگي پيش برود.

زنده ياد حجت الاسلام موسي عالمي نژاد امام جمعه موقت نكا عصر جمعه 22 اسفند ماه سالجاري در سن 80 سالگي بر اثر ايست قلبي به لقاءالله پيوست و مراسم خاكسپاري اين عالم بزرگوار با حضور گسترده اقشار مختلف مردم منطقه برگزار شد.

شهرستان نكا در 20 كيلومتري شرق مركز استان مازندران واقع است.ك/3

7332/1899

سرخط اخبار استان‌ها