آغاز رزمايش انتظامي ترافيكي پليس قم

قم - ايرنا- رزمايش انتظامي ترافيكي پليس قم روز دوشنبه با شعار گذشت، احتياط و سلامت سفربا حضور مسئولان، مديران و فرماندهان استان برگزار شد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري پليس، فرمانده انتظامي استان قم در اين رزمايش بر رضايت مندي بالاي مردم قم از سازمان ها و نهاد هاي انتظامي، امدادي و خدماتي استان تأكيد كرد.

سردار كاظم مجتبايي با اشاره به نقش تأثيرگذار مردم در پيروزي انقلاب و نيزحفظ و صيانت از آن، تصريح كرد: كوچكترين كوتاهي در راه خدمتگذاري به مردم، اسلام و انقلاب پذيرفته نيست.

وي ماموريت نوروز را بزرگترين عمليات مشترك نيروهاي نظامي و امدادي استان دانست و عنوان داشت: اين عمليات از نظر كميت، كيفيت و اهميت نقش بي بديلي داشته كه از بسياري ماموريت ها و مسئوليت ها در بخش هاي مختلف مهم تر است.

فرمانده انتظامي قم ،ضمن قدرشناسي از رسته هاي مختلف حاضر در رزمايش طرح نوروزي سال 94 در كنار پليس، ابراز اميدواري كرد: در تعطيلات نوروز، حضور گسترده پليس در سطح جامعه به خصوص از نظر انضباط و اقتدار بهتر از سال گذشته باشد و نتايج مطلوبي در پايان تعطيلات هم از نظر كاهش تلفات و تخلفات و هم از نظر افزايش ايمني و آسايش مردم در سفر ها شاهد باشيم.

مجتبايي در ادامه از افتتاح پايگاه مشترك امدادي و پليسي در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به وحدت عمل، همدلي و صميميتي كه بين مسئولان استان است اولين پايگاه مشترك در سه راهي سلفچگان راه اندازي شده تا اين وحدت عمل را در كنار يكديگر تجربه كنيم.

استاندار قم نيز در ادامه اين رزمايش ضمن قدرداني از تلاش ها و زحمات فراوان و بي دريغ سردار مجتبايي در راستاي آرامش، نشاط، امنيت و دلگرمي مردم قم و نيز ايجاد همدلي و وحدت عمل در شوراي تامين استان، بر كمك، همكاري و همياري مردم با پليس در ماموريت سخت و سنگين نوروز تأكيد كرد.

حجت الاسلام محمد صادق صالحي منش خاطر نشان كرد: پليس قم با قدرت و شجاعت و با احساس مسئوليت در مردم به ماموريت هاي خود مي پردازد.

در ابتداي اين رزمايش نيز رييس پليس راه فرماندهي انتظامي استان خاطرنشان كرد: رزمايش انتظامي ترافيكي نوروز از 25 اسفند 93 شروع شده و تا 15 فروردين سال 94 ادامه خواهد يافت.

وي هدف از اجراي اين رزمايش را ارتقاء نظم و انضباط ترافيكي، تامين ايمني و سلامت سفر، رضايت خاطر مسافران و كاهش سوانح و حوادث ترافيكي اعلام كرد.

سرهنگ اردشير جمشيدي راد ادامه داد: در طرح نوروزي امسال علاوه بر نيروهاي گشت پليس راه، تعداد 15 تيم گشت خودرويي كنترل نامحسوس در سطح جاده ها حضور خواهند داشت و با تخلفات حادثه ساز برخورد و حتي خودروهاي پرمخاطره را توقيف مي كنند.ك/1

/8138/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها