10 ميليارد ريال كمك مردمي در جشن نيكوكاري در كردستان جمع آوري شد

سنندج- ايرنا- مديركل كميته امداد امام خميني(ره) كردستان از جمع آوري 10 ميليارد ريال كمك مردمي در قالب جشن نيكوكاري در بيش از هزار و 800 پايگاه ثابت و سيار استان خبر داد.

قنبر موسي نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين ميزان كمك مردمي دو ميليون ريال به صورت نقدي و مابقي به صورت كالايي و جنسي بوده است.

وي هدف گذاري اين نهاد در جشن نيكوكاري امسال را هشت ميليارد ريال ذكر كرد و گفت: كمك‌هاي جمع‌آوري شده در مدارس با نظارت امداد و توسط خود مسوولان و مديران آموزش و پرورش توزيع مي‌شود.

مديركل كميته امداد امام خميني(ره) كردستان اظهار كرد: توزيع كمك هاي مردمي در ساير پايگاه هاي امداد، بسيج و مساجد نيز پس از پايان برنامه جمع آوري، در سراسر استان آغاز شده است و در كمترين بازه زماني توزيع مي‌شود.

به گفته وي سال گذشته نيز مردم استان بيش از شش ميليارد ريال در جشن نيكوكاري به نيازمندان كمك كردند كه براساس برنامه پيش‌بيني شده 80 درصد تعهدات اين نهاد محقق شد.

موسي نژاد اظهار كرد: جشن نيكوكاري در واقع جشن ملي و داراي سابقه بسيار طولاني در كشور است كه به همت كميته امداد و نهادهاي متولي با هدف تقويت و توسعه مشاركت‌هاي مردمي در كمك به نيازمندان و محرومين جامعه برگزار شد.

شور نيكوكاري امسال در كردستان در بيش از ‌هزار و 800 پايگاه ثابت و سيار شامل ‌هزار و 500 پايگاه مدرسه، 200 پايگاه كميته امداد، 100 پايگاه ثابت و سيار بسيج و مساجد سطح استان برگزار شد.ك/3

7348/1904

سرخط اخبار استان‌ها