۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۰۶
کد خبر: 81543647
T T
۰ نفر
چهارشنبه سوري را به چهارشنبه سوزي تبديل نكنيم

چهارشنبه سوري را به چهارشنبه سوزي تبديل نكنيم عنوان سرمقاله شماره 460 هفته نامه آواي خمين استان مركزي است كه به قلم فاطمه لطفي در خصوص عواقب رفتارهاي پرخطر در اين ايام نگاشته شده است.

آيين كهن چهارشنبه پاياني سال از رسوم تاريخي ايران زمين است و همواره بر اهميتش افزون شده تا آنجا كه هيچ نوروزي بدون چهارشنبه سوري از راه نمي رسد، اما اين ايام در چند دهه اخير با رفتاري غيرعقلاني به عامل سلب آسايش و تهديد سلامت مردم سوق يافته كه آسيبي جديد است.

در ايران كهن و در سنت ديرين ايران ،بعد از غروب آخرين سه شنبه سال آتش را به معناي روشنايي مي افروختند اما امروز اين سنت با مواد انفجاري و آلوده كننده صوتي هيچ شباهني به گذشته ندارد.

همراهي والدين با جوانان ونوجوانان در مراسم چهارشنبه سوري به منظور جلوگيري از هرگونه آسيب مي تواند ايام خوشي را براي خانواد هاي ايراني در سال جديد رقم بزند.

هفته فرهنگي خمين فصلي ديگر براي همدلي، يكي ديگر از عنوان هاي خبري هفته نامه آواي خمين است.

در اين مطلب آمده است هفته فرهنگي خمين در فروردين 94 برگزار مي شود و اين هفته فرصتي براي ايجاد فصل همدلي فراهم مي كند تا پتانسيل اين داشته هاي بزرگ فرهنگي، ملي، هنري،ادبي و شخصيت هاي بزرگ ملي و فراملي بتوانند بهترين و با شكوهترين هفته فرهنگي استان را رقم بزنند.

آداب و رسوم نورز، شركت هاي دانش بنيان پيشخوان توسعه علمي و اقتصادي كشورو گشايش نمايشگاه عرضه مستقيم كالا در خمين از ديگر عنوان هاي خبري هفته نامه آواي خمين است.

هفته نامه آواي خمين استان مركزي با مشي سياسي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و ورزشي با صاحب امتيازي ومدير مسوولي فاطمه لطفي منتشر مي شود.

44 نشريه، پنج وبلاگ و چهار پايگاه خبري شناخته شده در استان مركزي فعاليت رسانه اي دارند.ك/1

6991/6013/

سرخط اخبار استان‌ها