۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۰۲
کد خبر: 81543643
T T
۰ نفر
اتحاديه اروپا به دنبال حمايت از مذاكرات صلح ليبي است

تهران-ايرنا- اتحاديه اروپا اعلام كرد كه به دنبال راههايي براي حمايت از مذاكرات صلح در ليبي است.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، فيليپ هاموند وزير خارجه انگليس پيش از نشست وزراي خارجه اتحاديه اروپا به خبرنگاران گفت: پيش از آنكه ما بتوانيم در مورد اينكه چگونه ممكن است از يك طرح صلح حمايت كنيم، بايد اقداماتي در راستاي برقراري آتش بس در ليبي انجام شود و اتحادي در اين راستا حاصل شود.

در بحبوحه تنش ها در ليبي و درگيري ها در اين كشور اتحاديه اروپا نگراني خود را در مورد ادامه ناآرامي ها در اين كشور اعلام كرده است.

گزارش شده است كه مذاكرات صلح ليبي تحت حمايت سازمان ملل قرار است روز پنج شنبه در مراكش از سر گرفته شود و اتحاديه اروپا خواهان اين است كه ببيند اين مذاكرات چگونه انجام و نتيجه آن چگونه خواهد بود.

در همين حال ديديه ريندرز وزير خارجه بلژيك نيز گفت: ما بايد بر يكپارچگي سياسي در ليبي پيش از آنكه در مورد گزينه هاي امنيتي سخن به ميان بياورين، متمركز باشيم.

اتحاديه اروپا نگران است تنش ها در ليبي به فراتر از اين كشور كشيده شود و همچنين اين اتحاديه نگران است كه شبه نظاميان افراطي در ليبي بخواهند از اين كشور به عنوان مكاني براي سازماندهي اقدامات تروريستي خود در اروپا استفاده كنند.

وزير خارجه ايتاليا نيز اعلام كرد كه اين كشور در نهايت مي تواند به آموزش پليس ليبي كمك كند اما تاكيد كرد كه ابتدا بايد پيشرفت سياسي حاصل شود.

اروپام**9234** 1095

سرخط اخبار جهان