جشنواره غذاها و بازي هاي بومي و محلي در مريوان برگزار شد +عكس

سنندج- ايرنا - جشنواره غذاها و بازي هاي بومي محلي روز دوشنبه با حضور جمع زيادي از دانش اموزان و والدين آنها در پارك ملت مريوان برگزار شد.

به گزارش ايرنا، مدير دبستان فاطمه الزهرا (س) مريوان در حاشيه اين آيين به خبرنگار ايرنا گفت: در اين جشنواره، غذاهاي سنتي و بازي هاي بومي و محلي مريوان و روستاهاي اطراف به نمايش عموم در آمد.

شرمين خوش سيرت افزود: سعي و تلاش مديران اجرايي و والدين دانش آموزان در اين جشنواره بر آن است كه دانش آموزان دختر را با غذاها و بازي هاي بومي و محلي آشنا كنيم و فرهنگ كردي و بازي هاي محلي را كه تا اندازه اي به فراموشي سپرده شده است احيا كنيم.

وي ادامه داد: با تلاش همكاران و علاقه مندان به حفظ اصالت فرهنگ كردي، سعي شده است تا سنت ها و بازي هاي بسيار كهن كه امروز متاسفانه در ميان جامعه و خانواده ها به فراموشي سپرده شده اند را دوباره به دانش آموزان آموزش دهيم.

او با اشاره به حضور والدين در كنار فرزندان خود در اين جشنواره يادآور شد: شناساندن فرهنگ اصيل بومي منطقه و ارائه بازي هاي بومي و محلي از جمله جوراب بازي، چوب بازي و ' هه لو كان' از ديگر برنامه هاي اين جشنواره بود كه از نزديك دانش آموزان با آن آشنا شدند.

در اين جشنواره علاوه بر نمايش لباس هاي بومي و محلي و انواع غذاهاي سنتي، سفره هفت سين نيز با تزيينات جالب به نمايش عموم در آمد.

مريوان در 130 كيلومتري غرب سنندج واقع شده است.ك/3

1904/7451

سرخط اخبار استان‌ها