فرمانده انتظامی خراسان رضوی: پلیس در چهارشنبه آخر سال در كنار مردم است

مشهد - ایرنا - فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: پلیس در برنامه‌های چهارشنبه آخر سال در كنار مردم است اما با هر گروهی كه نظم عمومی و امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند به شدت برخورد می‌كند.

سردار بهمن امیری مقدم روز دوشنبه در جمع خبرنگاران تاكید كرد: پلیس با شادی مخالف نیست اما از خانواده‌ها تقاضا داریم اجازه ندهند كه پایان سال آنها به عزاداری تبدیل شود زیرا پارسال چند خانواده در مشهد با این مشكلات روبه رو شدند لذا امیدواریم امسال آمار حوادث چهارشنبه آخر سال كاهش یابد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح محدودیت رفت و آمد موتورسیكلت در چهارشنبه آخر سال گفت: كسانی كه قوانین موجود در این حوزه را زیرپا بگذارند موتور‌هایشان تا پایان فروردین ماه سال آتی توقیف می‌شود.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی همچنین به بازداشت افراد متخلف در چهارشنبه آخر سال تا پایان فروردین ماه اشاره و بیان كرد: پلیس تمامی خودروهایی را كه نظم عمومی را در این روز بر هم بزنند فك پلاك می ‌كند و تا پایان فروردین ماه خودروی آنها در نیروی انتظامی متوقف می شود.

وی تاكید كرد: خراسان رضوی با توجه به جمعیت بسیار زیادی كه در خود جای داده و زائرانی كه همه ساله به مشهد سفر می‌كنند از امنترین استانهای كشور محسوب می‌شود.

سردار امیری مقدم همچنین با اشاره به اجرای طرحهای انتظامی در ایام نوروز 'توزیع كتاب كودك و پیك خبری در كمپهای زائر، اجرای ویژه مقررات راهنمایی و رانندگی در سطح استان، راه اندازی قرار‌گاه نوروزی پلیس، بكارگیری هزار پلیس افتخاری و اجرای محدودیتهای ترافیكی' را از این جمله برشمرد.

وی در اظهارداشت: طی امسال افزون بر 20 تن مواد مخدر در خراسان رضوی كشف و 60 باند قاچاق مواد افیونی منهدم شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: طی این مدت میزان كشف سرقت نیز 30 درصد رشد داشته است.

وی گفت: میزان كشف جرائم سایبری و اینترنتی نیز امسال نسبت به پارسال 84 درصد رشد داشته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز در این نشست به برگزاری جشنواره رسانه، نظم و امنیت اشاره و بیان كرد: دومین دوره این جشنواره به صورت استانی برگزار شد.

سرهنگ مجتبی شهسوارپور افزود: در جشنواره رسانه، نظم و امنیت 19 خبرنگار از رسانه های مختلف خراسان رضوی شركت كرده و در مجموع 89 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده و در این میان چهار هزار و 884 خبر تولید شده است.

7498/1858

سرخط اخبار استان‌ها