عمارت شترگلو برای بازسازی به بخش خصوصی واگذار می شود

كرمان - ایرنا - واگذاری عمارت شترگلو به بخش خصوصی برای بازسازی در نشستی با حضور استاندار كرمان در ماهان تصویب شد.

به گزارش ایرنا روز دوشنبه در نشست بررسی و پیگیری ساختمان های متعلق به میراث فرهنگی و موقوفات در ماهان مقرر شد عمارت معروف به شترگلو از طریق میراث فرهنگی با قید فوریت برای بازسازی و مرمت و استفاده اقامتی و تفریحی به بخش خصوصی واگذار شود.

همچنین در این نشست با حضور فرماندار كرمان، مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مسوولان بخش ماهان مصوب شد كه بررسی لازم برای توسعه فضاهای موجود گنجینه شاه نعمت الله ولی به منظور استفاده مطلوب تر توسط میراث فرهنگی انجام شود.

در ادامه این نشست مقرر شد در خصوص بیمارستان مرسلین شهر كرمان بر اساس مقررات نسبت به واگذاری به ستاد عتبات عالیات به منظور توسعه شركت فرش و راه اندازی دارهای قالی جدید حداكثر تا 15 اردیبهشت سال آینده اقدام شود.

استاندار كرمان امروز دوشنبه از عمارت تاریخی شترگلو در ماهان بازدید و یك مجموعه گردشگری و تفریحی را در این شهر افتتاح كرد.

وی در حاشیه افتتاح گنجینه شاه نعمت الله ولی در جمع خبرنگاران گفت: ادارات كل میراث فرهنگی و اوقاف كرمان برای توسعه گنجینه شاه نعمت الله ولی تا 15 اردیبهشت ماه سال آینده مطالعات خود را انجام می دهند تا این گنجینه را توسعه دهیم.

علیرضا رزم حسینی افزود: بر اساس سیاستی كه سازمان میراث فرهنگی كشور دارد مقرر شد مراكز تاریخی قابل احیا و بازسازی طبق قرارداد درازمدت به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی بیان كرد: خوشبختانه در استان كرمان در این زمینه چندین مورد در دست اقدام است از جمله عمارت بسیار خوب شترگلو كه قرار شد به بخش خصوصی واگذار شود.

استاندار كرمان گفت: امیدوارم سال آینده همین موقع برای بهره برداری از این عمارت به ماهان بیاییم.

وی افزود: حدود 3 هزار میلیون ریال برای بازسازی مجموعه شاه نعمت الله ولی اختصاص داده ایم و اگر ساختمانی كه برای توسعه گنجینه است مورد تایید قرار گیرد اعتبارات دیگری نیز تخصیص می دهیم.

7436/3028

سرخط اخبار استان‌ها