۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۵۵
کد خبر: 81543555
T T
۰ نفر
داعش مانع ظهور راشل‌هاي جديد در غرب شده است

تهران - ايرنا - مشرق نوشت: متأسفانه با توجه به تسلط داعش بر بخش‌هايي از سوريه و عراق، حضور يك آمريكايي در اين كشورها به خصوص زماني كه اين فرد از مخالفان دولت باشد، به معناي اين است كه داعش به راحتي مي‌تواند اين فرد را دستگير كند و به قتل برساند.

در ادامه اين مطلب كه امروز (دوشنبه) در سايت مشرق منتشر شده، آمده است: «مادر دوستت دارم. دلم واقعا برايت تنگ شده. شبها كابوسهاي وحشتناكي مي بينم، تانكها و بولدوزرها را مي بينم كه دور خانه را گرفته اند و من و تو هم داخل خانه هستيم. گاه، آدرنالين نقش بيحس كننده بازي مي كند. در چند هفته اخير، غروبها يا در طول شب اوضاع را در ذهنم مرور مي كنم. من واقعا براي اين مردم نگرانم...»

اين ها دل نوشته هاي يك دختر 23 ساله آمريكايي است كه از غزه براي مادرش ارسال كرده است. وي بعد از حملات يازده سپتامبر به اسلام و سپس مساله فلسطين علاقه مند شد و بعد از مطالعه زياد به اين نتيجه رسيد كه وظيفه دارد براي كمك به مردم فلسطين، به غزه برود.

اين دختر جوان مسيحي آمريكايي در راه كمك به مردم فلسطين و زماني كه تلاش مي كرد مانع از تخريب خانه يك خانواده فلسطيني شود، توسط راننده بلدوزر ارتش اسرائيل زير گرفته شد و به شهادت رسيد. شهادت «راشل كوري» منشا حركات زيادي در حمايت از مردم فلسطين شد كه يكي از معروف ترين آنها نامگذاري كشتي امداد رسان ايرلندي به نام راشل كوري بود.

راشل كوري نام دختر آمريكايي كه تنها 23 بهار از عمر او گذشته بود، 16 مارس 2003 در محله «السلام» شهر رفح در فلسطين اشغالي، سعي مي كند از اقدام يك دستگاه بولدوزر نظامي رژيم صهيونيستي در ويران كردن خانه يك فلسطيني، جلوگيري كند. راشل در برابر بولدوز مي‌ايستد و از سرنشين بولدوزر مي‌خواهد كه آن را متوقف سازد.

وي كه پيراهني نارنجي رنگ به تن دارد و از دور قابل تشخيص است با بلندگوي خود به اقدام راننده بولدوز اعتراض مي كند.

بقيه دوستانش نيز در فاصله 15 تا 20 متري راشل با فرياد از راننده بولدوزر مي خواهند كه توقف كند.

اما بولدوزر همچنان به سوي وي حركت مي كند، راشل روي يك تل خاك مي‌رود؛ اما بولدوزر به او امان نمي‌دهد.

هيولاي آهني 60 تني، پيكر راشل را به زير مي‌كشد، تيغه بولدوزر او را در خاك دفن مي‌كند. در همين زمان دوستان راشل فرياد مي كشند و به راننده بولدوزر اشاره مي كنند كه توقف كند.

بولدوزر چند متر جلوتر مي‌ايستد. بيل فولاديش را كاملا پايين مي‌آورد و به سمت عقب حركت مي‌كند تا خوب مطمئن شود كه بدن راشل را درهم شكسته است. پس از اين جنايت هولناك، نظاميان اشغالگر هيچ گونه كمكي به راشل نمي‌كنند.

چند دقيقه بعد، يك آمبولانس فلسطيني به محل حادثه مي‌رسد و بدنه نيمه جان راشل را به بيمارستاني در رفح منتقل مي‌كند.

اما قبل از رسيدن به بيمارستان راشل با شهادت، در راه آزادي مردم فلسطين همراه مي شود.

منبع: مشرق

اول ** 1346