۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۴۰
کد خبر: 81543543
T T
۰ نفر
پانزده هزار راهدار در نوروز 94آماده باش هستند

شهرري - ايرنا - رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كل كشور با بيان اينكه تجهيزات راهداري در راهدارخانه‌هاي كشور استقرار يافته گفت: در ايام نوروز 94 پانزده هزار راهدار در حالت آماده باش هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، داوود كشاورزيان روز دوشنبه در مراسم آغاز مانور بزرگ ترافيكي نوروز 94 افزود: راهداران در روزهاي باقيمانده سال تا آغاز سفرهاي جاده‌اي نوروزي، در حال رفع نواقص جاده‌هاي پر تردد هستند.

وي گفت: در ايام نوروز بيش از 650 راهدارخانه، با حضور 11 هزار نيرو و بيش از 700 اكيپ امداد و تعميرات خودرو، به مسافران نوروزي خدمت رساني مي‌كنند.

كشاورزيان با بيان اينكه 90 ‌درصد حمل و نقل كشور توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌اي انجام مي‌شود، بيان كرد: وظيفه حمل و نقل عمومي ‌بر عهده بخش خصوصي است و دولت وظيفه نظارت را بر عهده دارد.

رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كل كشور عنوان كرد: در ايام نوروز 20 هزار و 500 دستگاه اتوبوس، 38 هزار و 800 دستگاه ميني‌بوس و 38 هزار دستگاه سواري كرايه، مسافران نوروزي را جابه‌جا مي‌كنند.

وي گفت: پيش‌بيني مي‌شود نوروز امسال حدود 20 ميليون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومي مسافري جاده‌اي شامل اتوبوس، ميني‌بوس و سواري كرايه جابه‌جا شوند.

‌بر اساس اين گزارش اميرمحسن ضيايي رييس جمعيت هلال احمر كشور نيز در اين مراسم از فعاليت يك ميليون جوان در كمپين پيشگيري از تصادفات رانندگي خبر داد.

وي به كارگيري يك هزار و 500 پزشك و پيراپزشك در طرح نوروزي و استقرار 20 هزار داوطلب در يك هزار پايگاه هلال‌احمر را از مهم ‌ترين اقدامات اين جمعيت برشمرد.

ضيايي با اشاره به خدمات سازمان امداد و نجات در ايام نوروز اظهار كرد: يك بخش از مسووليت‌ها در طرح نوروزي برعهده سازمان امداد و نجات است و در سال جاري 15 درصد به ظرفيت عملياتي اين سازمان افزوده شده است.

وي ادامه داد: در ايام نوروز يك هزار و 300 پايگاه امداد و نجات، پنج هزار و 800 امدادگر، سه هزار و 200 خودرو و يك هزار و 150 آمبولانس نيز خدمات رساني مي كنند.

رييس جمعيت هلال احمر كشور با اشاره به مسووليت سازمان جوانان هلال‌احمر نيز گفت: اين سازمان در ارتقاي فرهنگ ترافيكي نقش ويژه‌اي داشته و 20 هزار جوان عضو اين سازمان، در قالب يك هزار پايگاه در سراسر كشور فعاليت دارند.

وي با بيان اينكه اميدوارم اقدامات انجام شده، كاهش تلفات و حوادث را در پي داشته باشد، گفت: با اقدامات انجام شده، آمار كشته شدگان در تصادفات كاهش يافته و به عدد 17 هزار نفر در سال رسيده است.

ضيايي افزود: هلال احمر و ساير دستگاه‌هاي مسوول فعاليت هاي خود را باهدف ايجاد آرامش در بين شهروندان انجام مي دهند.

مانور بزرگ كنترل ترافيك نوروز94 از صبح دوشنبه با شعار گذشت، احتياط و سلامت سفر، به همت پليس تخصصي راهنمايي و رانندگي ناجا و دستگاه هاي ذي ربط در ضلع جنوبي حرم مطهر امام خميني(ره) آغاز و تا 17 فروردين ماه ادامه دارد.

تهرام/1914/7244/

سرخط اخبار جامعه