۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۳۸
کد خبر: 81543540
T T
۰ نفر
640 واحد مسكونی طرح مسكن ویژه تهران به بهره برداری رسید

تهران- ایرنا- مرحله دوم بهره برداری از واحدهای مسكونی طرح مسكن ویژه تهران، روز دوشنبه با تكمیل و واگذاری 640 واحد مسكونی به متقاضیان در منطقه تهرانسر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیركل راه و شهرسازی استان تهران در این مراسم با اشاره به اینكه در مرحله اول 530 واحد مسكونی از طرح مسكن ویژه تهران به بهره برداری رسید، گفت: 640 واحد مسكونی دیگر از این طرح نیز برای واگذاری به متقاضیان آماده شده است.

فریبرز واحدی با اشاره به اینكه هدف از اجرای این طرح ساخت واحدهای مسكونی با كیفیتی بهتر از مسكن مهر در شهر تهران است، اظهار كرد: اقشار هدف در این پروژه نیز دهك های میانی جامعه هستند كه توان مالی مناسب برای خرید واحد مسكونی و اسكان در شهرهای اطراف تهران را ندارند.

وی با بیان اینكه خدمات زیربنایی موردنیاز شامل آب، برق، گاز و تلفن این واحدها تامین و تجهیز شده اظهار كرد: براساس قرارداد واگذاری این واحدها، زمان تحویل واحدهای مسكونی این مرحله از پروژه 15 تا 31 فروردین ماه سال آینده است كه با برنامه ریزی انجام شده واحدهای مسكونی با بهره مندی از خدمات زیربنایی كامل تحویل متقاضیان خواهد شد.

واحدی با اشاره به اینكه این مجتمع مسكونی شامل بخش های مختلف با كاربری های خدماتی، تجاری، فرهنگی، درمانی، ورزشی و فضای سبز است، تصریح كرد: این پروژه در مجموع دارای دو هزار و 310 واحد مسكونی است.

به گفته وی، هزینه واحدهای مسكونی طرح مسكن ویژه تهرانسر با اعطای تسهیلات بانكی و با شرایط مناسب از طریق متقاضیان تامین و پرداخت می شود.

عملیات اجرایی پروژه مسكن ویژه تهرانسر در سال 91 در محدوده بزرگراه های آزادگان، فتح و جاده مخصوص كرج در امتداد بلوار اصلی تهرانسر آغاز شد.

مراسم بهره برداری این تعداد واحد مسكونی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان ملی زمین و مسكن و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در منطقه 21 شهر تهران برگزار شد.

تهرام/1699/ 1625/1772

سرخط اخبار اقتصاد