بیش از 500 هزار نفر از عوامل دستگاه های اجرایی در راه های كشور انجام وظیفه می كنند

تهران - ایرنا - رییس كمیته سفرهای نوروزی استان تهران گفت: در طرح نوروزی سال 94 بیش از 500 هزار نفر از عوامل دستگاه های اجرایی و سازمان ها در راه های كشور انجام وظیفه می كنند.

فریبرز واحدی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: پیوستگی ایام تعطیلات نوروزی در سال 94 سبب شده از روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری شاهد خروج مسافران از تهران باشیم و پیش بینی می كنیم تعداد مسافران استان تهران در مقایسه با سال گذشته بین هشت تا ده درصد افزایش یابد.

وی از اجرای طرح جهادی نوروزی سال 94 در تمام راه های مواصلاتی تهران خبر داد و گفت: در این طرح همه پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه راه‌آهن برای خدمت رسانی به مردم و مسافران آماده شده اند و هزار نفر از ماموران راهدارخانه ها نیز در سطح استان از 25 اسفند تا پایان فروردین 94 در راه های استان انجام وظیفه خواهند كرد.

وی تصریح كرد: 17 محور مواصلاتی استان برای سفر مسافران نوروزی آماده شده و علاوه بر نوسازی و بهسازی راه های استان، دوربین های تصویری و ثبت تخلف و آشكارسازی نقاط حادثه خیز ایمنی را در سطح راه های استان تهران افزایش داده‌ایم.

مدیركل راه و شهرسازی استان تهران، اظهار داشت: ارتقا ایمنی در راه های مواصلاتی سبب شد سال 93 در مقایسه با سال 92 شاهد كاهش 22 درصدی سوانح رانندگی در جاده های استان باشیم.

وی گفت: در زمینه حمل و نقل ریلی نیز مقرر شده كه در ایام تعطیلات نوروزی با توجه به رشد تقاضا، 20 درصد به ظرفیت ناوگان حمل و نقل ریلی استان تهران به شهرهای دیگر افزایش یابد.

وی در خصوص چارتر پروازهای هوایی نیز گفت: براساس دستور وزیر راه و شهرسازی و ابلاغ سازمان هواپیمایی كشوری فروش بلیت های چارتری در این ایام متوقف شده تا همه مسافران هوایی بتوانند بلیت های مورد نیاز خود را براساس نرخ مصوب خریداری كنند.

رییس كمیته سفرهای نوروزی استان تهران گفت: تهران مبدا سفرهای شهروندان است و به همین منظور همه پایانه های مسافربری در غرب، شرق، جنوب و پاركینگ بیهقی برای سفر شهروندان با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای آماده و مقرر شده ورود و خروج مسافران به مهرآباد، فرودگاه امام (ره)، ایستگاه راه آهن و همه پایانه ها به راحتی انجام شود.

واحدی اظهار داشت: از آنجا كه در روزهای 12، 13 و 14 فروردین نیز با انبوه مسافران بازگشتی مواجه خواهیم بود لذا با اجرای طرحی در این ایام همه راه های منتهی به تهران برای بازگشت مسافران آماده خواهد شد.

اقتصام(3)ل.الف.ی/1108**1558

سرخط اخبار اقتصاد