۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۲۶
کد خبر: 81543521
T T
۰ نفر
طرح نوروزي پليس زنجان كليد خورد

زنجان - ايرنا - طرح نوروزي پليس زنجان، امروز /دوشنبه/ همگام با سراسر كشور با اجراي مانور خودرويي دستگاههاي امدادرسان استان كليد خورد تا مسافران سفري ايمن و بي دغدغه داشته باشند.

فرماندهي انتظامي استان زنجان گفت: طرح نوروزي پليس با هدف ايجاد آرامش و رضايتمندي مردم و مسافران نوروزي، تسهيل در آمد و شد و استفاده مطلوب و مناسب از امكانات دراختيار، از امروز /25 اسفند / همزمان با سطح كشور در اين استان نيز آغاز شد و تا 15 فروردين سال آتي نيز ادامه خواهد داشت.

سردار عليرضا صالحي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي اين استان افزود: پليس در كنار ساير دستگاه هاي خدمات رسان در ارايه خدمات بي منت از هيچ تلاش و كوششي فروگذار نيست و تامين امنيت محورهاي ارتباطي ، منازل و اموال مردم به ويژه در ماموريتهاي نوروزي را در دستور كار دارد.

وي شعار نوروزي پليس در سال 94 را آسودگي و ايمني بيشتر با التزام به اخلاق، قانون و نظم عمومي اعلام و اظهار كرد: پليس سخت گيريهاي خاصي را در طول اين ايام براي متخلفين و هنجارشكنان خواهد داشت و از رانندگان خودروهاي سنگين و مسافربري مشكوك تست اعتياد به عمل خواهد آورد.

صالحي افزود: دو هزار و 500 نفر از همكاران انتظامي زنجان با توجه به آموزشهاي ارايه شده و دستورالعملهاي ابلاغي، ماموريت تسهيل سفرهاي نوروزي به اين استان را عهده دار و 50 تيم خودرويي نيز به منظور ارتقا سطح ايمني و آرامش در راه هاي اصلي و فرعي مستقر مي شوند و در كنار ساير دستگاه هاي امدادرسان ازجمله هلال احمر ، اورژانس و راه و شهرسازي انجام وظيفه خواهند كرد و در سطح شهرها نيز 110 دستگاه مشغول گشت زني خواهند بود.

وي يادآور شد: بيش از 50 نفر نيرو بطور شبانه روز در 13 ايستگاه پليس استقرار خواهند يافت تا در صورت لزوم نشاني هتل ها ، مراكز درماني و جاذبه هاي فرهنگي و توريستي را به مسافران نوروزي ارايه كنند و پليس هاي مستقر در محورهاي ارتباطي نيز براي جلوگيري از تخلفات رانندگي و كاهش وقوع تصادفات، تمام مسيرها را با استفاده از دوربين كنترل خواهد كرد.

صالحي افزود: درطول اجراي طرح انتظامي در ايام تعطيلات نوروز 94 يك هزار و 540 نفر روز گشت خودرويي، يك هزار و هشت نفر روز گشت موتوري و يك هزار و 442 نفر روز گشت پياده را در زنجان خواهيم داشت و در تمام مكانها ازجمله پاركها، مراكز اقامتي، تجاري و تفريحي، خدمات پليس را خواهيم داشت و با اين همه تلاش مي شود جو به هيچ وجه پليسي نشود.

فرماندهي انتظامي استان زنجان به مراسم چهارشنبه آخر سال اشاره كرد و گفت: پليس بر اساس سياستهاي ابلاغي نيروي انتظامي به هيچ وجه مخالف شادي مردم نبوده ولي آن شادي كه موجب آزار و اذيت ديگران باشد از سوي اين نيرو پذيرفتني نيست.

سردار صالحي افزود: به حتم در اين روز از سال، مخاطبين پليس كساني خواهند بود كه براي تخليه هيجانات دروني خود با خودرو به معابر و خيابان ها مي آيند كه در اين صورت با چنين مزاحماني برخورد قانوني شده و وسيله نقليه آنان توقيف و تا پايان طرح نوروزي ، ميهمان پاركينگ نيروي انتظامي خواهد بود.

وي با تاكيد براينكه پليس با متخلفين و بزهكاراني كه نظم و امنيت جامعه و آرامش افراد را برهم زنند برخورد قانوني سختي را خواهد داشت اظهار كرد: اين افراد در صورت دستگيري تا پايان تعطيلات در بازداشت نيروي انتظامي خواهند بود.

صالحي تصريح كرد: ابراز شادي بايد در فضايي مناسب باشد و با باورهاي ديني و فرهنگي مردم استان نيز مغاير نباشد و معمولا بسياري از مردم از حركات هنجارشكنانه ناراضي هستند و پليس نيز چنين رفتارهايي را برنتافته و اجازه نمي دهد عده اي با شادي هاي كاذب و تخليه هيجانات دروني خود در مردم ايجاد ناراحتي و نارضايتي كنند.

وي با بيان اينكه والدين مواظب باشند تا فرزندانشان با افراد ناباب كه زمينه را براي هنجارشكني فراهم مي كنند معاشرت نداشته باشند افزود: پارسال سه ميليون و 855 هزار و 556 عدد مواد محترقه از سوي پليس در سطح اين استان كشف شد و در سالجاري اين ميزان به چهار ميليون و 483 هزار و 675 عدد رسيد و در واقع افزايش كشف 16 درصدي را در اين خصوص شاهد هستيم.

صالحي اظهارداشت: در چهارشنبه آخر سال 92 تعداد دستگيرشدگان در اين رابطه هشت نفر و مصدمان ناشي از مواد محترقه نيز 74 نفر بود كه شش نفر آنان به خاطر شدت جراحات وارده در مراكز درماني بستري و مابقي نيز بطور سرپايي مداوا شدند.

وي به مردم توصيه كرد در ايام تعطيلات نوروز براي جلوگيري از سرقت مواظب منازل خود باشند و حتي المقدور در اين ايام از اسباب كشي منزل خودداري كنند و در صورت لزوم نيز بدون هماهنگي با نيروي انتظامي نسبت به اين كار اقدام نكنند.

معاون عمراني استاندار زنجان نيز گفت: خدمت به خلق، وظيفه خدمتگزاران نظام اسلامي را سنگين تر مي كند و بايد تلاش شود تا خدمات بهينه و مناسبي به آنان ارايه شود.

جواد رحمتي افزود: اگر قصوري در انجام وظايف محوله در عرصه خدمت رساني به مردم صورت گيرد به حتم مديون خون پاك شهيدان خواهيم شد چراكه شهدا انقلاب و نظام را به اين نقطه رسانده اند.

وي اظهاركرد: در آستانه سال نو انسجام و هماهنگي بيشتري بايد بين دستگاههاي خدمات رسان ايجاد شود و راندمان بيشتري را از امكانات دراختيار براي خدمت به مردم داشته باشيم.

رحمتي افزود: اينكه كام مردم در ايام تعطيلات نوروز شيرين تر شود و با انرژي مضاعف تر كارها و فعاليت ها را آغاز كنند وظيفه و كار خدمتگزاري را سنگين تر مي كند و بايد سعي شود با ارايه آموزش ها و اتخاذ تدابير لازم وقوع تصادفات در سطح جاده ها نيز به حداقل برسد.

وي تصريح كرد: پليس نقش مهمي در حفظ و ارتقا امنيت دارد كه به حتم در اين ايام نيز با قوت و توانايي بالايي به وظيفه ذاتي خود عمل و خدمت رساني خواهد كرد.

597/6085

سرخط اخبار استان‌ها