۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۱۲
کد خبر: 81543500
T T
۰ نفر
هشدار برنامه جهانی غذا درباره كسری بودجه كمك به آوارگان سوری

تهران – ایرنا – یك مقام مسوول در برنامه جهانی غذای سازمان ملل با اشاره به كسری بودجه چشمگیر برای كمك به آوارگان سوری، اعلام كرد كه 97 درصد از پناهجویان سوری دستخوش تاثیرات ناشی از این كاهش بودجه قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری ورلد بولتن، جاناتان كمپبل هماهنگ كننده اضطراری برنامه جهانی غذا در عملیات مربوط به پناهجویان سوری در اردن، گفت: برای تامین نیازهای اولیه پناهجویان سوری در كشورهای همسایه سوریه (اردن، لبنان، تركیه، مصر و عراق) به بودجه ای بالغ بر 35 میلیون دلار در هر هفته نیاز است و این رقم كمی نیست.

وی با اشاره به این كه تنها 225 میلیون دلار بودجه برای پناهجویان سوری در اردن طی سال جاری اختصاص یافته افزود: بودجه كنونی ما 306 میلیون دلار از بودجه سال گذشته (2014) كمتر است.

كمپبل اضافه كرد: دست كم 97 درصد پناهجویان سوری ساكن اردن تحت تاثیر این كاهش بودجه قرار گرفته اند. آن ها روزانه یك تا دو وعده غذایی، آن هم به صورت برنج و سبزیجات دریافت می كنند و جیره غذایی شان شامل گوشت نمی شود.

بر اساس آمارهای رسمی، در حدود یك میلیون و 300 هزار پناهجوی سوری از بیم حملات گروه های تروریستی به اردن گریخته اند.

تروریست ها از چهار سال قبل با حمایت غرب و برخی كشورهای عربی منطقه جنگ علیه دولت و ملت سوریه را آغاز كرده و تاكنون مرتكب جنایات فراوانی شده اند.

خاورم**9156**7074**1566

سرخط اخبار جهان