۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۱۱
کد خبر: 81543498
T T
۰ نفر
نخستین پرواز دبی در فرودگاه همدان بر زمین نشست

همدان - ایرنا - نخستین هواپیمای شركت فلای دبی حدود ساعت 15 روز دوشنبه در فرودگاه همدان بر زمین نشست.

مدیر فرودگاه همدان در این باره به ایرنا گفت: طبق برنامه ‌ریزی‌ های انجام شده با این شركت، این پرواز هواپیمای پهن پیكر ساعت 14 و 55 دقیقه در فرودگاه همدان فرود آمد.

علی كیخایی افزود: مجوز پرواز دوسویه از همدان به امارات متحده عربی با پیگیری های استاندار همدان و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی محقق شد.

وی اضافه كرد: پرواز رفت و برگشت همدان - دبی هر هفته روزهای دوشنبه و پنجشنبه صورت می گیرد كه در صورت همكاری و استقبال شهروندان این پروازها پایدار می شود.

مدیر فرودگاه همدان گفت: این پرواز خارجی به عنوان یك امتیاز برای استان محسوب می شود بگونه ای كه می تواند درآمد ارزی استان را افزایش دهد و از طرفی زمینه ورود گردشگر و سرمایه گذار به این استان تسهیل شود.

وی اظهار كرد: با برقراری پروازهای خارجی امكان برای جلب سرمایه گذاران خارجی و افزایش ورود گردشگران از كشورهای حوزه خلیج فارس به این استان فراهم می شود.

وی گفت: با برقراری پرواز دو سویه همدان - دبی با همكاری شركت فلای دبی زمینه ارتباط استان همدان با بیش از 200 نقطه از جهان از طریق امارات متحده عربی فراهم شد.

مدیر فرودگاه همدان اضافه كرد: ناوگان هوایی پیش بینی شده برای پرواز همدان - دبی دارای عمر متوسط كمتر از 1.5 سال است.

كیخایی افزود: برنامه و چشم انداز فرودگاه همدان افزایش ترافیك به روزانه 10 پرواز رفت و برگشت تا سه سال آینده است همچنین در برنامه چشم انداز دنبال افزایش پروازهای برون مرزی هستیم تا بتوان تاثیر مثبتی در حوزه گردشگری، آموزش، بهداشت و درمان و جذب سرمایه گذاری انجام داد.

هم اینك پروازهای حج عمره و تمتع از فرودگاه همدان صورت می گیرد و همچنین پروازهای مشهد و كیش هفته ای چهار پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه انجام می شود.

7526/6993

سرخط اخبار استان‌ها