۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۰۲
کد خبر: 81543478
T T
۰ نفر
كشف 60 هزار عدد مواد آتش زا در ایلام

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: 60 هزار عدد انواع مواد آتش زا در آستانه چهارشنبه آخر سال در این استان كشف شد.

سردار علی دولتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: 18 نفر تاكنون به دلیل توزیع این مواد آتش زا در ایلام دستگیر شده اند.

وی با یادآوری شعار نوروزی نیروی انتظامی با عنوان آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق و نظم عمومی افزود: قرارگاه نوروزی نیروی انتظامی در استان همزمان با چهارشنبه آخر سال تشكیل می شود.

دولتی تاكید كرد: پلیس با افرادی كه به هر شكل نظم عمومی را مختل كنند، فروشندگان مواد محترقه غیر مجاز، كسانیكه آلودگی صوتی ایجاد كرده و یا با حركات نامتعارف رانندگی در ترافیك ایجاد مشكل كنند، به طور قاطع برخورد می كند و افراد خاطی تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت خواهند بود.

فرمانده ناجای ایلام ابراز امیدواری كرد همچون سال گذشته شاهد هیچ حادثه ناگواری در این ایام در استان نباشیم.

دولتی ادامه داد: تمام تلاش پلیس در ایام عید نوروز این است آرامش خاطر و امنیت كامل را برای شهروندان به ارمغان آورده و مردم بدون داشتن دغدغه تعطیلات را سپری كنند.

وی اجرای برنامه های فرهنگی را از دیگر اقدامات پلیس به منظور پیشگیری از بروز حوادث احتمالی در چهارشنبه آخر سال عنوان كرد و یادآور شد: 150 هزار بروشور برای آگاه سازی مردم از خطرهای استفاده از آتش زا در میان مردم توزیع و بیش از 300 بنر هشدار دهنده نیز در نقاط اصلی شهرستان های مختلف استان نصب می شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: قرارگاه نوروزی پلیس نیز در این ایام تشكیل شده و سامانه های پلیس 110 و 197 به منظور اطلاع رسانی از بروز حوادث و جرایم و پاسخگویی به شكایات و سوال های مردم بطور 24 ساعته فعالیت می كند.

6119/ 2025