استقبال پاكستان دیفنس از پاسخ منفی اسلام آباد به اقدام علیه ایران

تهران – ایرنا – اعضای انجمنِ اینترنتیِ پاكستان دیفنس كه اكثرا نظامیان یا علاقمندان به امور دفاعی در پاكستان هستند، از گزارشی مبنی بر پاسخ منفی اسلام آباد به ایجاد ائتلاف فرقه ای علیه ایران استقبال كردند و خواستار حفظ روابط برادرانه با تهران شدند.

تارنمای پاكستان دیفنس روز دوشنبه گزارشی از تارنمای آمریكایی المانیتور نقل كرد كه در آن به بخشی از سفر اخیر نواز شریف، نخست وزیر پاكستان به عربستان سعودی پرداخته شده است.

در این گزارش آمده است كه ملك سلمان، پادشاه عربستان در دیدار با نواز شریف، از او خواسته است كه به «ائتلاف علیه ایران» بپیوندد.

به نوشته پاكستان دیفنس، «سلمان» در این دیدار به طور خاص قدرت گرفتن جنبش انصارالله در یمن را خطری امنیتی نامیده و از اسلام آباد خواسته است كه نیروهایش را به مرز عربستان با یمن اعزام كند.

ظاهرا نواز شریف در پاسخ به شاه عربستان گفته است كه پاكستان آماده است در زمینه مبارزه با تروریسم با ریاض همكاری كند، اما تمایلی ندارد نیروهایش را به آن كشور بفرستد.

اما پاسخ اعضای انجمن پاكستان دیفنس به این خبر، جالب توجه است. تقریبا همه اعضای این انجمن از پاسخ منفی نخست وزیر استقبال كرده اند.

یكی از اعضای انجمن، با اشاره به سیاست پاكستان، نوشته است: حرف ما روشن است: مشكلاتتان را از راه های سیاسی حل كنید و صلح را در منطقه گسترش دهید. اگر عربستان بخواهد مشكلات را از راه سیاسی حل كند، ما در خدمت ریاض و تهران هستیم.

عضو دیگری نوشته است: پاكستان تصمیم بخردانه ای گرفته است و می خواهد برای «اتحاد امت» قدم بردارد و از درگیری های مذهبی جانبداری نكند. اكنون زمان آن است كه با درگیری های فرقه ای در پاكستان كه بعضا بودجه اش از خارج تامین می شود، مبارزه كنیم.

كاربر دیگری، تاكید می كند: ایران یك كشور همسایه است و باید روابط دوستانه با ایران حفظ شود.

اما از همه جالبتر، پاسخ مدیر انجمن دفاعی پاكستان به یك كاربر سعودی است كه خواستار تغییر سیاست در پاكستان شده بود. عضو ارشد و مدیر انجمن، در پاسخ خود تاكید می كند: شما باید به انتخاب ملت پاكستان برای بی طرفی احترام بگذارید. پاكستان حتی مرز مشترك هم با عربستان سعودی ندارد؛ پس ما برای چه باید امنیت خود را به خطر اندازیم و به سود شما، علیه كشوری كه همسایه خودمان است، جبهه ای را بگشاییم؟

تصویر واكنش های یادشده، به ترتیب، در زیر خبر آمده است.

متن خبر و واكنش اعضا در این پیوند قابل دسترسی است:

http://defence.pk/threads/pakistan-declines-to-join-saudi-arabias-anti-iran-alliance.364719/

آساق5**9163 **1446