۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۱۷
کد خبر: 81543405
T T
۰ نفر
پنجه بزرگ و پنجه كوچك قبل از نوروز در يزد

يززد- ايرنا - پايگاه اطلاع رساني يزدي نيوز در يادداشتي آورده است: ده روز مانده به نوروز پنجه كوچك آغاز مي شود و به مدت پنج روز ادامه دارد در اين مدت خانه براي انجام مراسم نوروزي از هر جهت آماده شده است.

در اين يادداشت به قلم خانم صديقه رمضانخاني آمده است: پنج روز پايان سال هم به پنجه بزرگ معروف است در اين پنج روز گاهنبار برگزار مي شود.

در شهر يزد در مراسم پنجه به خانواده ها به تهيه غذاهاي مخصوص مي پردازند غذاهايي مانند انواع حلوا‌، نان كماج، نان شير، آش.

وقتي غذاهاي خاص مراسم پنجه تهيه شد،به مقدار لازم در بشقاب مسي قرار مي دهند و آنها را با بقيه چيزها به جايگاه مراسم ديني خود كه در يزد به پسكم مس معروف است ، مي برند .(پسكم مس در خانه زرتشتيان جايگاه ويژه اي دارد كه مراسم ديني در آنجا برگزار مي گردد.)

قبل از اينكه سفره مراسم پنجه در اتاق پسكم مس پهن شود اين اتاق مخصوص را جارو مي زنند،سپس گل سفيد را كه مقداري آب به آن اضافه شده و رقيق نموده اند، برداشته با دست به زمين و ديوارهاي پسكم مس مي پاشند و حتي مقداري از اين مايع سفيد رنگ را به بيرون خانه پاشيده تا نشانگر اين باشد كه در اين خانه مراسم پنجه در حال اجراست.

بعد از ريختن گل سفيد به در و ديوار پسكم مس، مقداري از آن را به خشت خامي پاشيده و اين خشت را در جلو و قسمت مياني پسكم قرار مي دهند.

در كنار اين خشت سفره سفيدي پهن مي كنند و در آن يك عود تاس مسي پر از آب ، يك ظرف مس بزرگ به نام كلچه كه درآن شاخه هاي سرو شمشاد و مورد گذاشته اند و يك عدد آتشدان پر از آتش و همچنين سيني پر از ميوه هاي فصل و سبزه كه زرتشتيان يزدي به آن شيشه sesaگويند و نقل و شيريني مي گذارند هر كدام از اين موارد كه ذكر شده نمادي از امشا سپندان مي باشند.

به عنوان مثال سفره نماد سپندارمز است اين فرشته نگاهبان زمين است. آتش فروزان نماد ارديبهشت امشاسپند است تاس مسي پر از آب نماد شهريور و آب نشانگر خرداد امشاسپند است.

جام پر از شير هم به ياد وهمن يا بهمن امشاسپند بر سر سفره مي نهند و سبزه نماد امرداد امشاسپند مي باشد.

خوراكي ها و ميوه هاي سفره مراسم پنجه همگي متبرك هستند.خوردن اين خوراكيهاي متبرك يكي از رسوم كهن آريايي هاست.

اين خوراكي ها را اصطلاحا «ميزد» يعني فديه و هديه خوراكي غير آبكي مانند نان سيرك و ميوه گويند.

به كسي كه ميهمانان را با اين خوراكي ها در پايان مراسم پذيرايي مي كند ميزد پان مي گويند. ميزدپان يا ميزدبان يعني نگاهبان خوان و سفره فديه.امروز از اين كلمه،ميز و ميزبان را داريم.)لازم به ذكر است در ايران باستان اين سفره بر صفحه اي بالاتر از زمين (ميز مانند) چيده مي شده است.ك/1

1968

سرخط اخبار استان‌ها