فرماندار گرگان: رويكرد ما به چهارشنبه سوري، نگاه اجتماعي است

گرگان - ايرنا - فرماندار گرگان گفت: با توجه به فرا رسيدن چهارشنبه آخر سال، نگاه و رويكرد ما به مراسم سنتي كه از گذشتگان به ما رسيده، نگاه اجتماعي است.

به گزارش ايرنا يحيي خاكي روز دوشنبه در آخرين جلسه شوراي اداري شهرستان گرگان افزود: يكي ديگر از رويكردها در اين خصوص، محله محور بودن برنامه ها است.

وي اظهار كرد: در حال برنامه ريزي هستيم تا همه فعاليت هاي اجتماعي مردم كه به صورت محله محور خواهد بود، در محيطي آرام و آكنده از اميد و ملايمت باشد.

وي ادامه داد: براي اداره و اجراي بهينه مراسم چهارشنبه آخر سال، مسووليت برعهده فرمانده ناحيه انتظامي شهرستان است.

فرماندار گرگان با اشاره به برخي مسائل اجتماعي ديگر اين شهرستان گفت: در سال 93، آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل، كاهش خوبي را نشان مي دهد، اما هنوز هم برخي مسائل اجتماعي در گرگان وجود دارد كه ممكن در آينده، شهر را با تهديدها و مشكلاتي مواجه كند.

خاكي افزود: براين اساس، برنامه هاي ما در سال جديد برپايه مسائل اجتماعي با حضور و مشاركت مردم خواهد بود، زيرا هر وقت مردم در مسائل اجتماعي وارد شدند، آثار و نتايج مثبتي به دست آمده است.

وي در ادامه سخنان خود، به افتتاح زيرگذر ميدان معلم كه قرار است، روز چهارشنبه هفته جاري انجام شود، اشاره كرد و گفت: اين زيرگذر در واقع با توجه به نياز شهرستان به توسعه همه جانبه، اثري ماندگار و مناسب براي گرگان است.

خاكي در ادامه سخنان خود به اعزام كاروان راهيان نور اشاره كرد و گفت: اين اعزام ها در واقع يك سنت حسنه، ماندگار و خوب است، زيرا جامعه را به سمت بسط و گسترش فرهنگ ايثار، شهادت و دفاع مقدس سوق مي دهد.

/1860/3014

سرخط اخبار استان‌ها