۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۵۲
کد خبر: 81543349
T T
۰ نفر
استقرار بالگرد امدادي جمعيت هلال احمر در ايلام

ايلام - ايرنا - مديرعامل جمعيت هلال احمر ايلام از استقرار بالگرد امدادي اين جمعيت در استان خبر داد.

محمد سليماني روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين بالگرد در آستانه فرا رسيدن تعطيلات نوروزي و سفرهاي مردم با هدف شتاب بخشي در روند امدادرساني در صورت بروز حوادث احتمالي جاده اي در اين استان مستقر شده است.

وي ادامه داد: اين بالگرد بر اساس زمانبندي جمعيت هلال احمر كشور از امروز تا دوم فروردين ماه سال آينده در اين استان مستقر مي شود.

مديرعامل جمعيت هلال احمر از اجراي طرح امداد و نجات نوروزي از 28 اسفندماه در اين استان خبر داد و يادآور شد: اين طرح با برپايي 15 پايگاه در جاده هاي استان با هدف ارايه خدمات امدادي به گردشگران نوروزي و كاهش تلفات جاده اي امسال نيز مانند سال هاي گذشته اجرا مي شود.

سليماني اضافه كرد: 375 امدادگر براي اجراي اين طرح در نوروز 94 بكار گرفته مي شوند كه با استقرار در پايگاه هاي امدادي جمعيت هلال احمر خدمات لازم را به مسافران نيازمند ارايه مي كنند.

وي همچنين به اجراي طرح ايمني و سلامت مسافران نوروزي اشاره كرد و گفت: اين طرح نيز با برپايي 20 پايگاه در ورودي و خروجي هاي شهرها ، 'نقطه ايثار' شهرستان مرزي مهران و منطقه عملياتي شرهاني دهلران اجرا خواهد شد.

مديرعامل جمعيت هلال احمر ايلام با بيان اينكه در اجراي اين طرح 400 نفر از اعضاي جوانان و امدادگران مشاركت دارند، انجام آزمايش قند و فشار خون، توزيع بسته هاي فرهنگي و راهنمايي مسافران نوروزي را از عمده ترين فعاليت اين پايگاه ها برشمرد.

به گفته سليماني، خيمه هاي اقامه نماز نيز در جاده هاي استان براي رفاه حال مسافران نوروزي برپا مي شود.

وي تاكيد كرد: طرح امداد و نجات و ايمني و سلامت مسافران نوروزي تا 15 فروردين سال 94 ادامه دارد.

7171/6119

سرخط اخبار استان‌ها