۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 81543342
T T
۰ نفر
حفاری 17 كیلومتر تونل از خط هفت مترو تهران پایان یافت

تهران- ایرنا - حفاری و لاینینگ 17 كیلومتر از تونل خط هفت مترو تهران امروز(دوشنبه) طی مراسمی با ورود دستگاه حفار مكانیزه (TBM) به ایستگاه مترو میدان صنعت به پایان رسید.

مجری خط هفت مترو تهران در حاشیه این مراسم با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات حفاری تونل خط هفت مترو تهران با استفاده از دو دستگاه حفار تمام مكانیزه از ابتدای خرداد سال 89 آغاز شد.

عباس اسكندری افزود: خط هفت مترو تهران به طول 27 كیلومتر و با داشتن 25 ایستگاه جنوب شرق پایتخت را به شمال غرب آن متصل می كند.

وی با بیان اینكه این خط با داشتن حداكثر عمق 50 متر، عمیق ترین خط مترو تهران محسوب می شود گفت: همچنین خط هفت مترو دارای 13 ایستگاه تبادلی و تقاطعی بین خطوط شبكه مترو تهران است.

اسكندری با اشاره به تقاطع خط هفت مترو تهران با خطوط یك، دو، سه، چهار و شش اظهار كرد: بخش جنوب به شمال این خط از تقاطع بزرگراه نواب و خیابان بریانك آغاز می شود و تاكنون حدود 10 كیلومتر از تونل این مسیر حفاری شده و حفاری سه كیلومتر آن باقیمانده است.

اسكندری افزود: همچنین هفت كیلومتر از تونل این خط در مسیر غربی - شرقی آن حفاری شده است.

وی ركورد حفر روزانه 36 متر تونل و ماهانه 825 متر تونل كه برای اولین بار در ساخت مترو تهران به ثبت رسیده را از ویژگی های مهم ساخت خط هفت عنوان كرد و گفت: عملیات اجرایی ساخت ایستگاه های این خط نیز حدود 30 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

وی خاطرنشان كرد: خط هفت مترو تهران اولین خطی است كه برای حفر تونل آن دو دستگاه حفاری مكانیزه (TBM) به طور همزمان بكار گرفته شده است.

خط هفت مترو تهران به طول 27 كیلومتر و با داشتن 25 ایستگاه از جنوب شرق تهران واقع در ورزشگاه تختی آغاز و تا میدان بوستان در شمال غرب تهران ادامه دارد.

تهرام/2079/9350/ 1625