بهشهري ها با نظافت و پاكسازي خيابان ها به استقبال نوروز رفتند

ساري - ايرنا - مردم و مسوولان بهشهري روز دوشنبه با نظافت و پاكسازي نمادين برخي معابر و خيابان ها به استقبال عيد باستاني نوروز رفتند.

در اين مراسم كه با حضور پرشور دانش آموزان مدارس و مهدهاي كودك و جمعي از مسوولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد ، خيابان هاي بعثت ، فراش محله و خيابان امام خميني (ره) از وجود زباله ها پاك شد.

شهردار بهشهر در حاشيه برگزاري اين مراسم به خبرنگار ايرنا گفت : اين مراسم همزمان با روز شهردار و با هدف استقبال از بهار و تغيير چهره ظاهري شهر همزمان با نوروز باستاني برگزار شد.

حميد آزموده افزود : مراسم نمادين نظافت عمومي مي تواند حركتي مثبت در عرصه فرهنگي براي تغيير چهره ظاهري بهشهر باشد و در اين باره بايد برنامه ريزي كرد تا از اين روزها بهترين بهره را برد.

شهردار بهشهر به آمادگي كامل اين شهر براي ميزباني از مسافران نوروزي اشاره كرد و گفت : همانند سال هاي گذشته نسبت به استقرار كمپ راهنمايي مسافران در ورودي و خروجي هاي شهر با امكانات مناسب اقدام و در آنها نقشه گردشگري ، بروشورهاي دو زبانه تاريخي ، ، لوح فشرده از اماكن گردشگر پذير شهرستان و كتابهاي داستاني تاريخي ويژه بهشهر در گروه هاي سني ميان مسافران توزيع خواهد شد.

وي افزود : يكي از كارهايي كه شهرداري بهشهر همه ساله اهتمام زيادي به انجام آن دارد ، زيبا سازي ظاهر شهر است كه از جمله اين كارها مي توان به رنگ آميزي بلوار ها ، اصلاح كردن درختچه ها و نقاشي بر روي ديوارها اشاره كرد.

شهردار بهشهر گفت : سال گذشته و در زمان تعطيلات نوروزي نمايشگاه و فروشگاه صنايع دستي و محصولات بومي و محلي را در محوطه پارك ملت برگزار كرديم كه مورد توجه فراوان مسافران و گردشگران قرار گرفت و به همين دليل امسال هم اين نمايشگاه با رفع عيب هاي سال گذشته و با كيفيت بسيار بهتري برپا مي شود .

وي افزود : اين نمايشگاه مي تواند محل بسيار مناسبي براي عرضه آثار توليدي هنرمندان بهشهري در بخش هاي مختلف باشد و از اين طريق شاهد حضور پرتعداد تر مسافران خواهيم بود .ك/3

7331/1654

سرخط اخبار استان‌ها