۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۳۵
کد خبر: 81543310
T T
۰ نفر
طرح نوروزی پلیس در همدان آغاز شد

همدان - ایرنا - همزمان با سراسر كشور طرح نوروزی پلیس همدان با حضور دستگاه های انتظامی و امنیتی و نهادهای امدادی و خدمات رسان روز دوشنبه با شعار 'آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق، قانون و نظم عمومی' آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در این آیین گفت: عملیات طرح نوروزی یكی از گسترده ترین طرح های انتظامی است كه بیشتر نهادها از جمله پلیس راه ، راهور، نهادهای امنیتی، اداره راه، حمل و نقل و پایانه ها، هلال احمر، اورژانس، شهرداری، آتش نشانی و فوریت های پزشكی در آن مشاركت دارند.

سردار حاجی محمد مهدیان نسب افزود : تمامی این نهادها با هدف كاهش تصادف و تلفات ناشی از سوانح جرحی و فوتی و ایجاد امنیت برای مسافران و شهروندان اجرایی می شود.

وی برنامه ریزی برای شب چهارشنبه آخر سال، پنجشنبه آخر سال و زیارت اهل قبور و روز 13 فروردین سال آینده را سه اولویت و برنامه اصلی انتظامی همدان با آغاز طرح نوروزی دانست.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: با فرهنگسازی و توجیه افراد به همراه اقدامات كنترلی پلیس شمار مجروحان ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال روند نزولی داشته است.

سردار مهدیان نسب بیان كرد: به منظور كاهش آسیب های چهارشنبه آخر سال محدودیت های ترافیكی در برخی معابر ایجاد شده و افرادی كه اقدام به ایجاد مزاحمت برای شهروندان كنند تا پایان تعطیلات نوروزی میهمان پلیس خواهند بود.

وی از افزایش 38 درصدی كشف مواد مخدر خبر داد و گفت: حدود پنج تن مواد مخدر در سالجاری كشف و ضبط شده همچنین 81 باند تهیه و توزیع مواد افیونی منهدم شده است.

وی افزود: 45 نقطه آلوده به مواد مخدر با اجرای 580 طرح انتظامی در سالجاری پاكسازی شده است و افراد خرده فروش و معتادان كارتن خواب شناسایی و دستگیر شدند.

وی بیان كرد: در راستای اجرای فرامین رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی یك هزار و 200 میلیارد ریال كالای گمركی قاچاق كشف و ضبط شده است.

پنج هزار نفر در طرح نوروزی پلیس همدان امسال مشاركت دارند همچنین 650 تیم در حوزه امنیتی و انتظامی و ترافیكی از 25 اسفند تا 15 فروردین به مردم خدمات ارائه می دهند.

7526/1181

سرخط اخبار استان‌ها