مسلمانان ذاتا میانه رو ومعتدل هستند/انحراف سیاسی و مذهبی برای مسلمانان خطرناك است

تهران- ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استعمار و استبداد وقتی هوشیاری مردم را می‌بینند، به تندروها دل می‌بندند چرا كه می‌دانند مردم مسلمان ذاتا معتدل و میانه‌رو هستند و امنیت اجتماعی و آسایش مردم را بر هم می‌زنند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مركزی جمعیت فدائیان اسلام، با یادآوری اتفاقات چند سال اخیر كشورهای اسلامی و میدان گرفتن تندروها كه هنری جز كشتن انسان‌ها و ویرانی خانه‌های مردم ندارند، داعش را با عنوان دروغین «دولت اسلامی» بلای جان مسلمانان شیعه و سنی توصیف كرد.

وی افزود: تعصب و تندروی، دیده عقل را كور می‌كند تا جایی كه قتل پیروان مذهبی و عملیات انتحاری را كلید در بهشت می‌دانند.

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از حمایت بعضی از بزرگان اسلامی در داخل و خارج از كشور از گروه‌های مشكوك و نوظهور، گفت: هوش اسلامی ایجاب می‌كند كه نگذاریم این گروه‌ها افكار مسموم خود را در جامعه پخش كنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انحراف سیاسی و مذهبی از انقلاب اسلامی و اصل اسلام را برای كشور‌های اسلامی خطرناك دانست و گفت: تفرقه‌انگیزی اساس برنامه‌ها و كارهای آن هاست.**نباید بگذاریم پس رفت از افكار امام(ره) را تبلیغ كنند

هاشمی رفسنجانی به سرعت تغییرات اجتماعی و فرهنگی در سایه انفجار اطلاعات و گسترش لوازم اطلاع‌رسانی و گذر علم از مرزهای جغرافیایی اشاره كرد و گفت: نباید بگذاریم كسانی با تعصبات، فرصت طلبی و كینه‌ها، پس رفت از افكار امام(ره) و شاگردانش را تبلیغ كنند كه متاسفانه گاهی تریبون هم در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی افزود: گروه فداییان اسلام، افتخار پیشتازی مبارزه با استبداد و استعمار را به نام خود در تاریخ ایران بعد از شهریور 20 ثبت كرده‌اند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارایه تحلیلی از اتفاقات تاریخی دهه 1320 و پیروزی مردم در ملی شدن صنعت نفت، گفت: آن كارها مقدمه شروع نهضت روحانیت و پیروزی انقلاب اسلامی بود.

هاشمی رفسنجانی با بیان كارهای فدائیان اسلام در تاریخ و تاكید قرآن بر جایگاه سابقون، مخصوصاً آیه «ثُمَّ أَوْرَثْنَا الْكِتَابَ الَّذِینَ اصْطَفَیْنَا مِنْ عِبَادِنَا فَمِنْهُمْ ظَالِمٌ لِّنَفْسِهِ وَمِنْهُم مُّقْتَصِدٌ وَمِنْهُمْ سَابِقٌ بِالْخَیْرَاتِ» گفت: فدائیان اسلام از مصادیق تمجیدهای قرآنی هستند كه بزرگان و رهبران آنها شهید شدند.

در آغاز این دیدار محمد مهدی عبد خدایی، رئیس جمعیت فدائیان اسلام، با یادآوری اتفاقات سال‌های فعالیت فدائیان اسلام، به بیان خاطراتی از قتل رزم آرا، ملی كردن نفت، ترور كسروی، پیمان نظامی بغداد، 15 خرداد، تبعید امام (ره) و زندانی شدن بزرگان نظام از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره كرد و گفت: بزرگان كشور می‌دانند كه هاشمی رفسنجانی در جریان مبارزه چه زحماتی كشیده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی نیز در سخنانی با ابراز تأسف از افزایش فضای غیراخلاقی در رسانه‌های نوشتاری، دیداری و گفتاری كشور، گفت: مسؤولان باید توجه داشته باشند كه مردم با شعور ایران، با زیركی این فضا را رصد می‌كنند.

حجت الاسلام والمسلمین شبیری و آقای طاهری نیز به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسایل دینی و اسلامی پرداختند.

سیام**7261/1429

سرخط اخبار سیاست