گردان های عزالدین قسام: آماده مقابله با اشغالگران هستیم

تهران - ایرنا - گردان های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) اعلام كرد كه با بازسازی پایگاه های نظامی در نوار غزه، آماده مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری معا به نقل از بیانیه گردان های عزالدین قسام، این گروه با پایان یافتن جنگ غزه در تابستان گذشته، مرحله جدیدی از نبرد را در قالب آمادشدن برای آزادسازی فلسطین آغاز كرده است.

این بیانیه افزود كه مبارزان این گروه پایگاه های آموزش نظامی را در نزدیكی مرزهای شمالی، شرقی و غربی غزه مجددا برپا كرده اند .

رژیم صهیونیستی پس از 50 روز حملات وحشیانه به نوار غزه در تابستان گذشته مدعی شد كه خسارت های جدی به تشكیلات نظامی گروه های مقاومت، از جمله گردان های عزالدین قسام وارد كرده است.

در نتیجه پاسخ گروه های مقاومت به آن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، حدود 70 نظامی صهیونیست كشته شدند كه بالاترین رقم تلفات از زمان عقب نشینی این رژیم از لبنان در سال 2006 است.

مهم ترین اردوگاه آموزش نظامی حماس تحت عنوان یرموك در شرق منطقه شجاعیه در غزه قرار دارد.

اردوگاه دیگر فلسطینیان در شمال غزه و در نزدیكی شهرك سابق صهیونیست نشین قرار دارد. این شهرك در جریان انتفاضه دوم در سال 2005 و تقریبا چهل سال پس از اشغال غزه توسط رژیم صهیونیستی، تخلیه شد.

خاورم**9156**1651

سرخط اخبار جهان