تجلیل از فرهیختگان و نخبگان ضروری است

بروجرد- ایرنا- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: مردم و مسوولان باید از فرهیختگان، نخبگان و شخصیت های برجسته در حوزه های مختلف تجلیل كنند.

مسلم پور قاسمیان روز دوشنبه در مراسم تقدیر از دست اندركاران برگزاری آیین تجلیل از شخصیت آیت الله مولانا در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: مسوولان، محققان، نویسندگان و اصحاب فرهنگ و قلم بروجرد در این آیین به خوبی از شخصیت آیت الله مولانا تجلیل كردند.

آیین تكریم آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی شامگاه جمعه 15 اسفندماه با حضور شخصیت های كشوری، استانی و شهرستانی در مسجد ولیعصر(عج) بروجرد برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد اظهار كرد: متاسفانه بسیاری از بزرگان و فرهیختگان كشور گمنام هستند لذا باید تلاش بیشتری برای معرفی آثار و خدمات آنها صورت گیرد.

وی گفت: امیدوارم بزرگداشت آیت الله مولانا در بروجرد الگویی برای تجلیل و بزرگداشت چهره های فرهیخته در قید حیات كشور باشد تا مردم بیشتر از آثار و بركات وجودی آنها بهره مند شوند.

پورقاسمیان خواستار تداوم آیین های تجلیل از نخبگان و فرهیختگان بروجرد شد و افزود: مسوولان فرهنگی بروجرد فرهیختگان شهرستان و آثار آنها را به جوانان و نوجوانان معرفی كنند.

نادر ارجمندی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد نیز گزارشی از نحوه برگزاری تكریم آیت الله مولانا و مسابقه فرهنگی من عاشق محمدم ارایه داد و از زحمات اصحاب رسانه و خبرگزاری ها تقدیر و تشكر كرد.

30 نفر از دست اندركاران آیین تكریم آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی در این آیین با اهدای لوح تقدیر و كلام الله مجید تجلیل شدند.

مسابقه 'من عاشق محمدم' نیز آذرماه سال جاری به دنبال هتك حرمت نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام با همكاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد و سایت شخصی داودوندی برگزار شد.

14 نفر از برگزیدگان این مسابقه فرهنگی نیز تجلیل شدند.

3031/3022

سرخط اخبار استان‌ها