زمین با 30 درصد تخفیف به شركت های دانش بنیان ارائه می شود

تهران-ایرنا- معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در پروژه های جدید در شیراز، همدان و تهران در نزدیكی شركت های دانش بنیان، زمین با 30 درصد تخفیف به شركت های دانش بنیان ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر علی اصغر توفیقی روز دوشنبه در نشست خبری همكاری صنعت و دانشگاه، فرصت مطالعاتی در صنعت و پسا دكتری گفت: ارتباط میان صنعت و دانشگاه یك ارتباط بی انتها و پویا است.

وی افزود: در چارچوب تفاهم نامه ای كه با وزارت علوم داشتیم آیین نامه اجرایی به همه روسای سازمان استان ها در سراسر كشور ابلاغ شد تا از معاونین پژوهشی به عنوان مشاور پژوهشی استفاده شود و در جلسات مرتبط با صنعت و معدن شركت كنند.

وی ادامه داد: مشاورهای پژوهشی با تشكیل یك شورای مشورتی ارتباط میان صنعت و دانشگاه را برقرار می كنند.

توفیقی با اشاره به اینكه حدود 40 درصد تولید ناخالص ملی GDP كشور در صنعت، معدن و تجارت است، گفت: اگر بخواهیم اقتصاد پویایی داشته باشیم باید از این ظرفیت كشور استفاده شود و ارتباط میان صنعت و دانشگاه توسعه یافته و به روز رسانی شود.

توفیقی ادامه داد: در ارتباط با شركت های دانش بنیان مذاكرات و تعاملات خوبی با وزارت علوم داشتیم و حدود شش سال پیش شركت های علمی تحقیقاتی ساخته شد كه شركت های دانش بنیان با تسهیلات می توانند در آنها سرمایه گذاری كنند.

معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در پروژه های جدید در شیراز، همدان و تهران در نزدیكی شركت های دانش بنیان، زمین با 30 درصد تخفیف به شركت های دانش بنیان ارائه می شود.

توفیقی گفت: در چند سال گذشته تصور این بود كه شركت های دانش بنیان باید كوچك باشند اما توافق كردیم كه شركت دانش بنیان می تواند بزرگ باشد.

آیین نامه طرح پسا دكتری صنعتی و حمایت از انجام فرصت مطالعاتی داخل كشور اعضاء هیات علمی روز یكشنبه 24 اسفند میان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت امضاء شد و امروز میان معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاون آموزش ،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت مبادله شد.

علمی(3)**2038**1599

سرخط اخبار اقتصاد